PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Na terenie dawnej Fabryki Norbina powstanie wielobranżowy kompleks z BioBazarem

Autor: www.dlahandlu.pl 13 marca 2012 13:27

Spółka Art Norblin, właściciel terenu dawnej Fabryki Norblina w Warszawie przy ul. Żelaznej posiada projekt rewitalizacji nieruchomości stworzony przez pracownię PRC Architekci. Jeszcze w tym roku inwestor złoży wniosek o wydanie pozwolenia na budowę. Przewidywany termin zakończenia realizacji to 2015 rok. W obiekcie będzie działał na stałe BioBazar, który aktualnie jest czynny tylko w weekendy.

Na terenie Dawnej Fabryki Norblina powstanie ponad 61 tys. mkw. powierzchni użytkowej, w tym około 22 tys. powierzchni usługowo-handlowo-kulturalnej, zlokalizowanej na poziomach -1, 0 oraz +1. W obiekcie znajdzie się również 39 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A na poziomach od +2 do +8. Parking będzie zlokalizowany na trzech kondygnacjach podziemnych.

- Projekt stanowi dla nas największe wyzwanie, z jakim zetknęliśmy się do tej pory. Wyzwanie w każdym aspekcie projektowanych rozwiązań m.in. umożliwienie realizacji fragmentu części podziemnej. Budynki zabytkowe muszą być przekształcone lub przemieszczone z zastosowaniem technologii użytych dotychczas w kilku najbardziej spektakularnych przedsięwzięciach w historii polskiego budownictwa - mówi Igor Galas z PRC Architekci.

Koncepcja rewitalizacji ArtNorblin zakłada zachowanie 11 budynków oraz 44 kompleksów maszyn wpisanych do rejestru zabytków. Elementy te po renowacji będą wkomponowane w przyszły projekt. Nowa zabudowa, wycofana od strony ulicy Prostej, powstanie nad zabytkowymi budynkami, tworząc tym samym otwartą przestrzeń skupioną wokół brukowanej głównej uliczki, przy której znajdą się zabytkowe budynki, pasaże, kawiarenki i butiki oraz odnowione maszyny. Te ostatnie będą częścią Otwartego Muzeum Dawnej Fabryki Norblina.

Inwestorem jest Grupa Capital Park, która aktywnie działa na polskim rynku nieruchomości od 2003 roku, inwestując wspólnie z międzynarodowym funduszem private equity Patron Capital Partners, zarządzającym kapitałem w kwocie ponad 1,7 mld euro. Od początku działalności Grupa Capital Park stworzyła portfel inwestycyjny obejmujący 72 aktywa o łącznej ukończonej oraz planowanej powierzchni około 308 830 mkw. brutto, z czego ponad 80 procent zlokalizowanych jest w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane