PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Na wielkanocne zakupy wydamy 400-500 zł

Autor: dlahandlu.pl 2 kwietnia 2012 11:34

Na wielkanocne zakupy wydamy 400-500 zł

Wielkanocne wydatki rosną z roku na rok. W 2011 średnio przed "zajączkiem" wydaliśmy 380 złotych - wyliczył PENTOR. Nieco więcej na święta przeznaczymy w tym roku. Aż 43 proc. zapytanych o wydatki deklaruje, że wyda w tym roku od 400-500 złotych na organizację świąt - wynika z sondy centrum handlowego Silesia City Center.

Rekordziści wydadzą ponad 1 tys. złotych. Taką kwotę wskazało 4 proc. ankietowanych. Aż 33 proc. jest zdania, że święta z roku na rok są coraz kosztowniejsze. - Przed Wielkanocą wydajemy nawet cztery razy mniej, niż przed Bożym Narodzeniem. Większość wydatków 75 proc. pochłania
jedzenie - mówi Marta Drzewiecka, dyrektor marketingu Silesia City Center.

 

Na prezent "od zajączka" Polacy skłonni są wydać nie więcej niż 100 złotych. Taką sumę deklaruje 39 proc. ankietowanych. Drugie tyle (37 proc.) chciałoby zamknąć się w wydatku 50 zł. Zaledwie 2 proc. pokusi się o wydatek powyżej 300 złotych. Aż w 73 proc. przypadków będą to prezenty kupowane wyłącznie dzieciom. U 12 proc. ankietowanych nie praktykuje się w ogóle wręczania prezentów na Wielkanoc.

Zdaniem 21 proc. większe wydatki na święta związane są, nie z większym dochodem, a wyższymi cenami jedzenia. - Chociaż wydatki na święta rosną z roku na rok nieznacznie, to nie oznacza, że kupujemy więcej. Przybywa natomiast w naszych domach słodyczy, co widzą sami handlowcy, którzy nawet na miesiąc przed świętami rozpoczynają akcje promocyjne. Coraz częściej decydujemy się np. zamawiać ciasta w piekarniach i
cukierniach, oszczędzając przy tym czas, ale nie zawsze pieniądze - mówi Drzewiecka.

 

Na zakup baby wielkanocnej lub mazurka w cukierni w tym roku zdecyduje się aż 69 proc. ankietowanych. Zdaniem 32 proc. to właśnie ciasta pochłaniają największą część świątecznego budżetu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,55

  • Śr

    0,31

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane