PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Najbardziej poszukiwane przez inwestorów są obiekty handlowe z markowymi najemcami

Autor: www.dlahandlu.pl/pr 8 listopada 2011 15:14

Rynek dużych galerii handlowych staje się coraz bardziej nasycony. Coraz większa uwaga skupia się na obiektach o mniejszej powierzchni, często lokowanych też w mniejszych miastach. Jednak sieci niezmiennie poszukują również dobrych lokalizacji na sklepy, w miejscach o dużym trafficu pieszym i samochodowych, nie będących typowymi galeriami handlowymi.

Dobrze skomercjalizowane obiekty są bardzo poszukiwanymi produktami inwestycyjnymi, ponieważ oferują zdecydowanie wyższą rentowność i bezpieczeństwo niż tradycyjne lokaty bankowe.

Duże galerie to produkty o wartości kilkunastu do kilkudziesięciu milionów euro, więc są kupowane głównie przez fundusze inwestycyjne. Obiekty mniejsze są często kupowane przez osoby fizyczne, firmy, lub fundusze, jako długoterminowa lokata kapitału. Najbardziej poszukiwane są obiekty z markowymi najemcami, liderami w swoich segmentach, ponieważ tacy najemcy gwarantują największe bezpieczeństwo inwestycji i długoterminowe umowy najmu.

- Czasami zdarza się nam skomercjalizować „perełki" jeśli chodzi o lokalizacje i potencjał handlowy - mówi Wojciech Drozd, właściciel RetPro. - Ostatnim takim obiektem był budynek w Legionowie przy ul. Warszawskiej, na skrzyżowaniu głównych ulic, przy przystanku autobusowym i parkingu aż dwóch operatorów spożywczych: Biedronki i Tesco. Powierzchnie w obiekcie wynajęliśmy na drogerię Rossmann na parterze i sklep odzieżowy Textilmarket na I piętrze. Taka lokalizacja plus obecność operatorów spożywczych gwarantuje długoterminowy sukces właścicielowi budynku. Sieci również często takich obiektów poszukują, ponieważ często udaje się uzyskać atrakcyjne warunki najmu i relatywnie szybko podpisać umowę najmu - dodaje Wociech Drozd.

RetPro specjalizuje się w kompleksowej obsłudze nieruchomości komercyjnych począwszy od etapu projektowania i architektury, poprzez komercjalizację, zarządzanie, aż do wyceny i sprzedaży nieruchomości.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    26,60

  • Śr

    18,02

  • Min

    13,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7692

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane