Najdroższą ulicą handlową w Polsce jest Nowy Świat. Czynsz to 1020 euro za mkw. rocznie

Autor: Rzeczpospolita 19 listopada 2014 09:11

Najwyższe czynsze za sklepy płaci się w Polsce na Nowym Świecie 
w Warszawie. Z kolei najdroższa na całym świecie jest Piąta Aleja w Nowym Jorku. W górnej części tej nowojorskiej ulicy stawki za wynajem powierzchni handlowych osiągnęły w 2014 r. niebotyczne poziomy - 29,8 tys. euro za mkw. rocznie - informuje Rzeczpospolita.

John Strachan, dyrektor działu powierzchni handlowych na świecie w firmie Cushman & Wakefield, podkreśla, że Nowy Jork ponownie, ale pierwszy raz od 2011 r., został najdroższą lokalizacją handlową świata, a czynsze przy Górnej Piątej Alei wzrosły do najwyższego poziomu w historii. Stawki najmu w miastach z dużymi węzłami komunikacyjnymi nadal idą w górę, ponieważ znane marki rywalizują w nich o najbardziej prestiżowe adresy.

Jak informuje Rzeczpospolita na Starym Kontynencie najdroższe lokalizacje handlowe są w Paryżu. Czynsze za luksusowe sklepy przy Polach Elizejskich (które wzrosły w ubiegłym roku o 40 proc.), wynoszą dziś 13,2 tys. euro za mkw. rocznie. Paryż znalazł się jednocześnie na trzecim miejscu w światowym rankingu. Natomiast londyńska ulica New Bond Street - przy wzroście czynszów o 4,2 proc. - utrzymała czwartą pozycję w globalnym zestawieniu. Pierwszą piątkę najdroższych ulic świata zamyka Pitt Street Mall w Sydney, która awansowała o trzy miejsca wskutek wzrostu czynszów o 25 proc. rocznie.

W naszym kraju najdroższą ulicą handlowa jest stołeczny Nowy Świat. Tutaj czynsz wynosi 1020 euro za mkw. rocznie. Plasuje to warszawską ulicę na 44. pozycji w globalnym rankingu Cushman & Wakefield. Tuż za Nowym Światem w rankingu lokalizacji handlowych w Polsce, znalazła się ulica Floriańska w Krakowie z czynszem na poziomie 900 euro za mkw. rocznie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,18

  • Śr

    4,73

  • Min

    3,74

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane