Najemcy centrum Auchan w Mikołowie skarżą się na zimno

Autor: dziennikzachodni.pl 20 marca 2018 13:26

Pracownicy sklepów odziani w szaliki i rękawiczki obsługują klientów. Taki widok w CH Auchan w Mikołowie to od kilku miesięcy codzienność. W obiekcie jest bardzo zimno, urządzenia mierzące temperaturę wskazują w niektórych miejscach tylko 7 stopni Celsjusza - informuje dziennikzachodni.pl.

Jak udało się nieoficjalnie ustalić, prawdopodobną przyczyną problemu jest zepsuta nagrzewnica. Sęk w tym, że problem z zimnem ciągnie się od miesięcy i nie został rozwiązany pomimo interwencji najemców.

Czytaj więcej: www.dziennikzachodni.pl

W odpowiedzi na tekst właściciel CH Auchan Mikołów firma Immochan Polska wydała oświadczenie, w którym czytamy, że ogrzewanie na terenie obiektu jest dostosowane do obowiązujących przepisów prawa. Wczorajsze pomiary wskazują, że temperatura w Galerii jest w granicach od 20,5 do 22,5 stopnia Celsjusza.

By zapewnić optymalną temperaturę w obiekcie i chronić obiekt przed wychłodzeniem podczas otwierania się drzwi, wejścia do CH Auchan Mikołów są wyposażone w kurtyny powietrzne, zainstalowane przy drzwiach wewnętrznych. Właściciel obiektu oddaje najemcom do dyspozycji sieć gorącej wody dla potrzeb rozprowadzenia systemu grzewczego.

Zgodnie z umową najmu, najemca samodzielnie podłącza i rozprowadza system ogrzewania w swoim lokalu. Decyzja o zamontowaniu bądź zdemontowaniu kaloryferów należy do najemców. Jeżeli w lokalu temperatura jest zbyt niska, najemca powinien zapewnić rozwiązanie, które sprawi, że temperatura będzie optymalna dla pracowników i klientów lokalu.
 
Jako właściciel obiektu firma Immochan Polska poleca uwadze najemców wiele rozwiązań, które najemca może wykorzystać w swoich lokalach, by nie dopuszczać do zaistniałej sytuacji: większa liczba kaloryferów w lokalach najemców, odpowietrzenie istniejących w lokalach kaloryferów, zamontowanie w lokalu dodatkowego urządzenia klimatyzacyjno- grzewczego, zamontowanie kurtyny powietrza, zamontowanie szklanych drzwi wejściowych do lokalu, ocieplenie od wewnątrz ściany zewnętrznej lokalu. Decyzja o wykorzystaniu wyżej wymienionych rozwiązań należy do najemcy. Firma Immochan zwraca uwagę, że to na pracodawcy – w tym przypadku na właścicielu danego lokalu - spoczywa obowiązek zapewnienia pracownikom odpowiednich warunków pracy, w tym odpowiedniej temperatury" - napisano w oświadczeniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane