PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Najemcy Galerii Warmińskiej rozczarowani obrotami swoich sklepów

Autor: gazeta.pl 2 stycznia 2015 11:08

Grupa przedsiębiorców z nowego centrum handlowego jest rozczarowana obrotami w swoich sklepach. Niezadowoleni szukają pomocy w Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Ochrony Najemców i zapowiadają starania o obniżenie czynszów za swoje lokale - pisze gazeta.pl.

Galeria Warmińska z blisko 170 sklepami została otwarta we wrześniu. Od początku przyciągała tłumy klientów. Jednak po kilku miesiącach od uruchomienia pierwsi najemcy zaczęli głośno mówić o rozczarowaniu, jakie ich spotkało. Zawiedzeni najemcy zjednoczyli siły. Jest ich podobno kilkudziesięciu. O pomoc poprosili Ogólnopolskie Stowarzyszenie Ochrony Najemców.

Przedsiębiorcy z galerii w rozmowach podnoszą głównie sprawę stawek czynszu, które ich zdaniem są bardzo wysokie. Pismo w tej sprawie zostało już skierowane do zarządu Galerii Warmińskiej.

Jakie argumenty mają niezadowoleni? Twierdzą, że dali się skusić na analizy przedstawione im, gdy galeria była jeszcze budowana. Na podstawie tych prognoz uznali, że nie powinni się obawiać o swoją przyszłość, a biznes będzie dochodowy. Po upływie czterech miesięcy twierdzą, że biznes im nie wyszedł - informuje gazeta.pl.

Lech Chudy, prezes spółki Libra Project 2, powołanej do budowy Galerii Warmińskiej, twierdzi, że administrator obiektu zrobił wszystko, by przyciągnąć do centrum handlowego jak najwięcej klientów. Potwierdzają to statystyki - obłożenie sięga 30-40 tys. osób dziennie. Te wyniki są jednymi z najlepszych w Polsce. Trudno jednak ocenić, ilu z nich to prawdziwi klienci, a ilu to tylko zwykli spacerowicze.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • PRACOWNIK 2015-03-22 20:28:37

  30-40 TYS DZIENNIE ODWIEDZAJĄCYCH ???????????????? TO JAKIŚ ŻART!!!!!!!!!! PRACUJE TUTAJ NA CODZIEN NA PALCACH RĄK MOZNA POLICZYC OSOBY ODWIEDZAJACE GALERIE A GDZIE TUTAJ MOWIC O ZAROBKU???? JAK WIEKSZOSC TO MLODZIEZ. PAN PREZES CHUDY POWINIEN SKONSULTOWAC SIE ZE SPECJALISTA BO ZYJE CHYBA W IMAGINOWANYM SWIECIE I MA ROZDOWJENIE JAZNI NA ZASADZIE ZE CHCUALBY ZEBY TLE LUDZI TUTAJ PRZYCHODZILO.

 • Osa 2015-01-03 12:07:44

  Kolejni "byznesmeni" nie czytający umów najmu. Wystarczy ołówek, kartka papieru i podstawowa znajomość matematyki aby się przekonać, że działalność w galerii handlowej to nie te kokosy, co kilka lat temu. Część lokalsów nadal się łudzi, że ten biznes pozwoli im siedzieć na tyłkach i liczyć pieniądze, a personel w postaci znudzonych pseudomagistrów z fochem od rana do wieczora sam się będzie pilnował. z takimi czynszami i kosztami nawet 10 000 klientów dziennie nie pozwoli na jakikolwiek zysk.

 • rybak 2015-01-02 13:37:14

  te wyniki sum lepsze niż we warszawie mowi administrator obiektu

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  20,65

 • Śr

  11,51

 • Min

  9,57

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8523

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane