PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Najemcy negatywnie oceniają miniony rok

Autor: www.dlahandlu.pl 18 grudnia 2012 09:23

Najemcy negatywnie oceniają miniony rok

Dobiegający końca rok 2012 nie okazał się najlepszy dla najemców. Ze spadkiem zainteresowania ze strony klientów spotkała się znacząca ilość sieci detalicznych. Trend ten nie dotknął firm oferujących asortyment w niskich cenach.

Zdaniem najemców, w 2012 roku mogliśmy obserwować działanie efektu szminki, czyli zasady, według której klienci podczas kryzysu gospodarczego nie rezygnują z kupowania, które sprawia im przyjemność, natomiast brak możliwości dokonywania droższych zakupów kompensują sobie nabywając dobra o jednostkowej mniejszej wartości w postaci np. kosmetyków, które są namiastkę luksusu.

- W minionym roku mogliśmy zauważyć tendencje klientów do kupowania produktów w szczególnie okazyjnych cenach. Spadku zainteresowania klientów nie zanotowały głównie sieci oferujące tani asortyment oraz sieci perfumeryjne i drogeryjno-kosmetyczne. Najemcy oferujący produkty w regularnych cenach, zanotowali znaczące spadki odwiedzin w stosunku do roku ubiegłego. Wymusiło to wcześniejsze promocje, upusty i przeceny, negatywnie wpływając na wyniki wielu najemców - mówi Wioleta Tomaszewska, rzecznik prasowy Polskiego Stowarzyszenia Najemców Powierzchni Handlowych.

Przeczytaj także:

Spadek odwiedzalności sklepów nie zawsze odzwierciedlają liczniki footfall zainstalowane w centrach handlowych, których zadaniem jest zmierzenie ilości osób wchodzących do obiektu. Zdaniem najemców, klienci coraz częściej traktują galerie handlowe jako miejsce spędzania wolnego czasu, a nie robienia zakupów.
- Ciesząca się powodzeniem strefa restauracyjna i rozrywkowa oraz jednoczesny spadek odwiedzin w sklepach, pokazują rzeczywisty stan zamożności Polaków, którzy w minionym roku byli nastawieni na dokonywanie zakupów koniecznych, w okazyjnych cenach - dodaje Tomaszewska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,55

  • Śr

    0,31

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane