Najpopularniejsze aplikacje mobilne sieci: Biedronka, Lidl, Carrefour

Autor: wirtualnemedia.pl 4 października 2016 09:45

Ponad połowa osób kupujących artykuły spożywcze online robi to regularnie co najmniej raz w miesiącu. 44% respondentów planuje utrzymać swoją aktywność w tym aspekcie na tym samym poziomie, a 17% deklaruje częstsze kupowanie produktów spożywczych za pośrednictwem internetu - wynika z raportu IRCenter, opublikowanego przez wirtualnemedia.pl

Najczęściej kupowaną kategorią produktów spożywczych są soki i napoje - wskazuje je 40% respondentów.

Coraz częściej klienci sklepów online decydują się na zakup produktów ze stosunkowo krótkim terminem przydatności: świeżych owoców, warzyw, czy też mięsa i wędlin. Jednocześnie wśród osób kupujących wyłącznie offline, świeżość towaru nadal pozostaje jedną z głównych barier w zapełnianiu lodówki za pośrednictwem internetu.

Internauci robiący zakupy spożywcze w internecie to osoby o stabilnej sytuacji finansowej. Ponad połowa z nich chce być informowana za pośrednictwem mailingu o dostępnych nowościach i aktualnych promocjach. Pomimo że transakcje odbywają się wciąż w znaczącej przewadze na urządzeniach stacjonarnych lub laptopach, to dodatkowo 1 na 4 klientów korzysta z aplikacji mobilnych związanych z produktami spożywczymi, głównie należących do sieci supermarketów.

Wśród najczęściej wybieranych sieci spożywczych dominuje Tesco - ponad 40% respondentów wskazało etesco.pl jako miejsce robienia zakupów w sieci. Dużo miejsca zajmują również e-sklepy nienależące do największych w Polsce sklepów wielkopowierzchniowych, a opierające swoją ofertę na produktach specjalistycznych. Często pojawiającym się w tym kontekście formatem były sklepy ze zdrową żywnością (internauci deklarujący korzystanie z ich oferty nie wymieniali konkretnych nazw domen handlowych, a jedynie wspominali ogólnie o kategorii).

W przypadku aplikacji mobilnych na system Android należących do sieci handlowych największą popularnością cieszy się Twoja Biedronka – w sierpniu odnotowała ona niecałe 3 miliony wywołań. Z kolei najbardziej zasięgowymi aplikacjami wśród użytkowników smartfonów z systemem Google są aplikacje Lidla i Carrefoura.

Dane z raportu IRCenter są oparte o badanie CAWI przeprowadzone przez LeadR we wrześniu 2016 r. na próbie n=576 internautów robiących zakupy spożywcze (online bądź offline) oraz skan zachowań użytkowników urządzeń mobilnych realizowany przez Spicy Mobile.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8398

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 690655

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane