Najważniejsze wydarzenia na rynku e-commerce w 2016 roku

Autor: dlahandlu.pl 30 grudnia 2016 09:24

Najważniejsze wydarzenia na rynku e-commerce w 2016 roku Fot. za Shutterstock.com

Co elektryzowało branżę handlu internetowego w mijającym roku? Do najważniejszych wydarzeń na polskim rynku e-commerce możemy zaliczyć m.in. sprzedaż Allegro, uruchomienie Amazon.de w języku polskim, zamknięcie sklepu alma24.pl oraz długo oczekiwane wejście sieci IKEA w kanał online.

Sprzedaż Allegro
W październiku Fundusz Mid Europa (właściciel Żabki Polska) razem z funduszami Cinven i Permira kupił od południowoafrykańskiego koncernu Naspers - serwis Allegro za 3,253 mld dolarów czyli 12,7 mld zł. Transakcja dotyczy także serwisu Ceneo.pl. Allegro to napopularniejszy serwis zakupowy w Polsce - posiada ponad 20 milionów zarejestrowanych użytkowników, którzy dokonują blisko 14 milionów transakcji miesięcznie. Transakcja podlega standardowym zgodom antymonopolowym. Jej zamknięcie przewidywane jest przed końcem 2017 roku.

Allegro po niemiecku...
Choć sprzedaż Allegro, może oznaczać nowe rozdanie w branży e-commerce, to warto zwrócić uwagę na fakt, że jeszcze w czerwcu serwi ruszyło na podbój sąsiedniego rynku. Otwierając się na niemiecki rynek poprzez Allegro.de, platforma aukcyjna sięga po klientów, którzy wydają w sieci rocznie 2,2 tys. euro na osobę (w Polsce - 400 euro). Allegro.de umożliwia powielenie aukcji wystawionej w Polsce, nie pobierając przy tym żadnych dodatkowych opłat, a każdorazowa prowizja od sprzedaży jest identyczna jak w Polsce. Portal bezpłatnie przetłumaczy każdą aukcję na język niemiecki i automatycznie przeliczy cenę towaru na euro na podstawie bieżącego kursu. WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane