Najwięcej importowanego wina w Polsce pochodzi z Włoch

Autor: dlahandlu.pl 20 listopada 2017 11:53

Większość wina eksportowanego z innych krajów to wina z Włoch. W tym roku wartość tego eksportu wyniesie ponad 53 mln euro. Na drugim miejscu znajdują się Stany Zjednoczone a na trzecim Hiszpania – wynika z informacji Sekcji Promocji Handlu Ambasady Włoskiej.

Ponad 53 milionów euro wyniesie w tym roku wartość wina wyeksportowanego przez włoskich producentów do Polski. To ponad o 14 procent więcej niż w 2016 roku. Obecny rok stanie się rekordowy jeśli chodzi o wartość wina sprowadzonego z Włoch.

Wina z Italii cieszą się nad Wisłą coraz większym uznaniem. Tutejsi konsumenci upodobali sobie przede wszystkim wina musujące, a także czerwone wytrawne z wyczuwalną nutą słodyczy – takie jakie produkowane są na południu Włoch.

Włochy to w tym roku Kraj Partnerski targów Enoexpo – najważniejszej winiarskiej imprezy w Polsce. Co roku setki producentów i eksporterów tego trunku z całego świata prezentują tu swoją ofertę na rynek Polski. Na włoskim stoisku swoje produkty wystawiło 7 firm, z 4 regionów z południa Półwyspu Apenińskiego.

Na targach swoje wina eksponowały włoskie winnice Cantine Iorio, Cav. Antonio Malena, Corte dei Frati, Feudo Ramaddini, Sclavia, Serracavallo i WiFo.

Pod względem wartości wyeksportowanego nad Wisłę wina Włosi zajmują dziś pierwsze miejsce. Kolejne przypadają Stanom Zjednoczonym (42,5 mln euro), Hiszpanii (32,1 mln euro), Niemcom (27,3 mln euro) i Francji (27,2 mln euro).

Włochy to pierwszy producent wina na świecie. Na drugim miejscu plasuje się Francja, a na trzecim – Hiszpania. Całkowita wartość wyeksportowanego do Polski w tym roku wina ma wynieść prawie 280 milionów euro i będzie wyższa o ponad 12 procent w stosunku do roku 2016. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    19,20

  • Śr

    11,51

  • Min

    8,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane