PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Największą firmą zajmującą się handlem hurtowym jest Makro

Autor: Rzeczpospolita 20 kwietnia 2011 12:42

Pod względem przychodów największą firmą zajmującą się handlem hurtowym jest Makro. Jednak konkurenci zwracają uwagę, że firma sprzedaje także inne kategorie produktów. Z danych wicelidera pod względem przychodów - czyli grupy Eurocash - wynika, że to ona w przypadku dystrybucji artykułów FMCG ma największy, bo 11,5-proc., udział w rynku. Makro wraz z kolejną firmą na tym rynku, czyli Emperią Holding, ma po 5,8 proc. udziału - pisze Rzeczpospolita.

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, rynek bardzo szybko się konsoliduje - dzisiaj liczba tego typu hurtowni spadła poniżej 5 tys. Dodatkowo tylko kilka firm działa na skalę ogólnopolską. Jednak rynek wciąż jest rozdrobniony - pięć największych kontroluje tylko ok. 30 proc., reszta jest w rękach mniejszych podmiotów.

Na rynku jest coraz ostrzejsza konkurencja, co wyraźnie widać było pod koniec roku. We wrześniu Eurocash ogłosił zamiar przejęcia Emperii, jej zarząd zaczął bronić się przed przejęciem. Wydawało się, że sprawa jest przesądzona i z transakcji nici, jednak firmy doszły do porozumienia. Na początku stycznia okazało się, że Eurocash kupi od Emperii część dystrybucyjną za ok. 926 mln zł. Powstanie lider z ok. 13 mld zł przychodów i 17-proc. udziałem w rynku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,55

  • Min

    2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane