Nap Invest zbuduje galerię handlową Nowa Mleczarnia w Sochaczewie

Autor: UM Sochaczew 9 sierpnia 2012 09:54

Spółka Nap Invest zbuduje galerię handlową Nowa Mleczarnia w podwarszawskim Sochaczewie przy ul. Traugutta. Dwupoziomowy obiekt o powierzchni ponad 6 tys. mkw. pomieści supermarket spożywczy oraz co najmniej 20 sklepów i punktów usługowych.

Inwestor terenu po dawnej mleczarni - firma NAP Invest Group chce budować w tym miejscu centrum zakupów o powierzchni ponad 6 tys. mkw. W środku znajdzie się miejsce dla sklepu spożywczego oraz co najmniej 20 sklepów - głównie odzieżowych, ale też apteki, punktów usługowych, gastronomii, być może biur.

Szefowie NAP Invest Group podkreślają, że budowa obiektu rozpocznie się jak szybko się da, to jest po uzyskaniu pozwolenia na budowę. - Budowę chcielibyśmy zacząć w pierwszej połowie przyszłego roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z harmonogramem, rok później Nowa Mleczarnia przyjmie pierwszych gości. Centrum Sochaczewa zyska nowy, piękny i funkcjonalny obiekt - mówi Bogdan Żołnierzak, prezes NAP Invest Group.

- To jeszcze nie jest gotowy projekt, a raczej nasza wizja tego, jak to centrum powinno wyglądać - mówił podczas prezentacji inwestycji w Urzędzie Miasta Sochaczewa Maciej Mąka z pracowni architektonicznej Mąka.Sojka.Architekci, która przygotowuje projekt.

- Plan zagospodarowania przestrzennego przygotowany przez miasto obligował nas do tego, by zostawić w tym miejscu mury budynku dawnej mleczarni od strony ul. Traugutta. Sądzę, że udało nam się je wyeksponować. Koncepcja elewacji zakłada podkreślenie i wydobycie bryły dawnej mleczarni. Warto podkreślić, że z restauracji, którą można umieścić na drugim poziomie i antresoli wieńczącej nadbudowę dawnego budynku rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na ruiny zamku i dolinę Bzury. Chcemy by fasada centrum była wykonana z odpowiedniej jakości materiałów, które będą efektowne zarówno za dnia, jak i nocą - dodaje architekt.

- Będzie też kawiarnia na parterze z ogródkiem i ogólnodostępny plac przed budynkiem. W podziemnym parkingu, z którego na poziom pierwszy wjedziemy ruchomym chodnikiem zmieści się około 150 samochodów. Długo zastanawialiśmy się nad nazwą dla tego obiektu. Było kilka propozycji, ale coraz mocniej skłaniamy się ku nazwie Nowa Mleczarnia, która najdobitniej nawiązuje do historii i miejsca - dodaje Bogdan Żołnierzak.

- Nie chcieliśmy w tym miejscu blaszanego marketu i cel udało nam się osiągnąć - mówi burmistrz Piotr Osiecki. - Cieszę się, że projekt NAP Invest Group jest tak ambitny. Jestem pewien, że Nowa Mleczarnia pomoże też sochaczewskim kupcom. Na przedmieściach powstają obiekty handlowe, które z całą pewnością staną się konkurencją dla lokalnego handlu ulokowanego w centrum Sochaczewa. Nowa Mleczarnia sprawi, że to centrum nie straci, a zyska nowych klientów, będzie żyło od rana do wieczora. Nie bez znaczenia będzie także to, że powstanie tu wiele miejsc pracy, a miasto zyska podatki od nowej powierzchni handlowej - wylicza burmistrz Osiecki.

- O wynajmie powierzchni rozmawiamy z największymi sieciami handlowymi w Polsce, ale sądzę, że część z nich zdecyduje się na franczyzę, co oznacza, że lokalny biznes też będzie mógł zaistnieć w Nowej Mleczarni - dodaje prezes NAP Invest Group.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,89

  • Śr

    0,82

  • Min

    0,57

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9324

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane