PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Napięte stosunki związkowców z władzami Biedronki

Autor: Solidarność/dlahandlu.pl 30 września 2014 13:56

Napięte stosunki związkowców z władzami Biedronki

Rozczarowaniem dla związkowców okazało się spotkanie 25 września, na którym 'mimo wcześniejszych zapowiedzi' nie pojawił się uprawniony do rozmów członek zarządu JMP. Związkowcy z NSZZ Solidarność i WZZ Sierpień odebrali to jako celowe wprowadzanie w błąd i unikanie dialogu - czytamy na stronie internetowej gdańskiej "Solidarności".

W reakcji związkowcy postanowili wręczyć przedstawicielom zarządu JMP petycję z informacją o odstąpieniu od rozmów cyklicznych. Nie zostali wpuszczeni do siedziby firmy. Przekazanie pisma pracownikowi biura głównego odbyło się w drzwiach wejściowych od strony zaplecza. W petycji związkowcy domagają się m.in. zwiększenia zatrudnienia z uwagi na nadmierne przeciążenie pracą fizyczną, zwiększenia wynagrodzenia, przestrzegania wewnętrznego regulaminu pracy i zasad BHP oraz dymisji lub przejścia na inne stanowisko dyrektor odpowiedzialnej za relacje z pracownikami.

- Zarząd ma nam odpowiedzieć do 9 października. Widzimy, że wykonano pewne ruchy z pominięciem strony społecznej. Tak stało się z jednym z naszych postulatów, chodzi o premie. Do pracowników Biedronek zostało skierowne pismo o zmianie zasad przyznawanie premii. My wcześniej, w październiuku 2013, zgłosilismy do Państwowej Inspekcji Pracy, że firma narusza prawo przyznając premie uznaniowe. W świetle prawa może to być premia regulaminowa lub nagroda - mówi w rozmowie z dlahandlu.pl Piotr Adamczak, przewodniczący Komisji Zakładowej pracowników sieci Biedronka. 

- Nie składamy broni. Wraz z WZZ "Sierpień 80" 7. października związkowcy z sieci handlowych będą protestować przed Sejmem. Zmiany są nieuniknione - dodaje Piotr Adamczak.

Swoje stanowisko ws. spotkania ze związkami przedstawiła również sieć Biedronka.  - Stanowczo podkreślamy, że nigdy nie deklarowaliśmy udziału członka zarządu firmy we wspomnianym spotkaniu. Spotkanie z przedstawicielami związków zostało zorganizowane zgodnie z obowiązującymi od 3 lat ustaleniami zawartymi w podpisanym porozumieniu ze związkami zawodowymi. Pełnomocnym przedstawicielem zarządu ze strony JMP na spotkaniu była m.in. dyrektor ds. relacji pracowniczych Katarzyna Strugalska - czytamy w oświadczeniu przesłanym do redakcji dlahandlu.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • kasjer b 16 2014-10-04 06:02:55

    zatrudniając się w biedronce wiedziałem co będą ode mnie wymagać a czemu muszę sprostać. uważam że jeżeli będziemy w stosunku do siebie fair (jako pracownicy) i nie idziemy chodzić na zwolnienie bo mam katar będzie lepiej się pracowało ten nowy przepis premiowy dobrze został wprowadzony tylko że będzie od nas jeszcze więcej wymagał. os. które chodzą na zwolnienia nie będą dostawać premii jeśli reszta załogi wywalczy ją swoją ciężką pracą. coś musi być za coś. pozdrawiam

  • morcin 2014-10-02 08:58:30

    Macie zielona wyspe z czerwona biedronka. Biedra nas dyma, ale ludzie wala tam drzwiami i oknami. Juz niestety jest za pozno na powrot do starych dobrych czasow.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane