Naukowcy i artyści sprzeciwiają się budowie kolejnej galerii w Lublinie

Autor: dziennikwschodni.pl 19 marca 2018 20:04

Działacze, naukowcy, artyści, w sumie kilkadziesiąt osób podpisało się pod "Listem sprzeciwu", który dotyczy sprawy przejęcia budynku pedetu przy Krakowskim Przedmieściu 40 przez lubelskiego dewelopera. W jego miejscu, zgodnie z planem zagospodarowania, może powstać galeria handlowa z podziemnym parkingiem - informuje dziennikwschodni.pl.

Jak czytamy w liście, "jakiś czas temu do lubelskiej opinii publicznej dotarła wiadomość o planach zburzenia historycznego, modernistycznego budynku „pedetu”. Budynku zajmującego centralne miejsce na mapie Lublina, będącego jego niekwestionowanym symbolem. Jego miejsce oraz odremontowanego niedawno placu zająć ma (kolejna) galeria handlowa".

List przypomina, że Lublin zajmuje pierwsze w Polsce miejsce pod względem wielkości powierzchni galerii handlowych w stosunku do liczby mieszkańców (959 mkw. na 1 000 osób, 1126 mkw z uwzględnieniem IKEI). W tym miejscu, w odległości nieco ponad 2 km znajdują się już dwie galerie - C.H. „Plaza” i Tarasy Zamkowe.

"Postawienie trzeciej, w połowie drogi między nimi, będzie ewenementem, zapewne nie tylko na skalę krajową" - głosi list. "Komercjalizacja i prywatyzacja przestrzeni z całą pewnością nie przyczynią się do tworzenia i wzmacniania kapitału społecznego i kulturowego mieszkańców miasta" - dodano.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,08

  • Min

    1,35

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5323

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane