PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Negatywne skutki wzrostu wynagrodzeń dla branży handlu

www.portalspozywczy.pl 8 maja 2017 12:12

Wzrost wynagrodzeń w branży handlu detalicznego spowodował, że oferty pracy w sieciach handlowych i mniejszych dyskontach stały się bardziej atrakcyjne. W efekcie sieci, które oferują stawki na poziomie 2600-3300 brutto, mają mniejsze trudności ze znalezieniem pracowników, a co więcej mogą liczyć na zatrudnienie kandydatów bardziej zmotywowanych, o wyższych kompetencjach np. w obszarze obsługi klienta – mówi serwisowi portalspozyczy.pl Piotr Choroś, Kierownik Regionu w LeasingTeam Group.

– Wysokość wynagrodzeń zależy nie tylko od stawek oferowanych przez poszczególne sieci handlowe, ale także od lokalizacji, w której działają sklepy. Regiony o wyższym wskaźniku bezrobocia np. województwo warmińsko-mazurskie nie odnotowują wzrostu wynagrodzeń w branży na takim poziomie jak np. w województwie mazowieckim, gdzie pensje mogą sięgać nawet 3300 zł brutto – mówi serwisowi portalspozyczy.pl Piotr Choroś, Kierownik Regionu w LeasingTeam Group.

Jego zdaniem obserwujemy również negatywne skutki wzrostu wynagrodzeń dla branży handlu detalicznego, takie jak rosnąca konkurencja o kandydatów pomiędzy sieciami handlowymi i mniejszymi marketami.

– Polega ona na oferowaniu bardziej atrakcyjnego wynagrodzenia kandydatom, którzy pracują u konkurencji, co przekłada się na nagłe odejścia personelu. Częstym skutkiem nagłego porzucenia pracy jest brak przeszkolonych pracowników do obsługi kas czy ułożenia towaru na sklepowych półkach. Pracownicy potrafią porzucić wykonywaną pracę z dnia na dzień, nawet kosztem negatywnego wpisu w świadectwie pracy – wyjaśnia Piotr Choroś.

Całość na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane