Nestle rezygnuje z jaj z chowu klatkowego

www.portalspozywczy.pl 2 listopada 2017 16:12

Nestlé, największa na świecie firma zajmująca się produkcją żywności, ogłosiła wycofanie z łańcucha dostaw jaj pochodzących z hodowli klatkowej. Nowa polityka firmy ma zasięg globalny, co oznacza, że wdrożona zostanie we wszystkich 189 krajach, w których Nestlé operuje.

Zgodnie z ogłoszonym przez Nestlé harmonogramem zmian, jajka z chowu klatkowego zostaną wycofane najpierw z łańcucha dostaw w Stanach Zjednoczonych oraz na terenie Unii Europejskiej. Proces ten ma zakończyć się w 2020 roku. W pozostałych krajach – w Ameryce Północnej i Południowej, na Bliskim Wschodzie, w Afryce oraz w Oceanii – „trójki” zostaną wycofane do 2025 r. Firma będzie również dążyć do zachowania tego samego okresu przejściowego w Azji. ​​Decyzja Nestle obejmować ​​będzie ​​również​ ​te ​​kraje, ​​w ​​których ​​nie ma ​​rozwiniętego ​​systemu ​​polityki ​​dobrostanu​​ zwierząt ​​hodowlanych.

Polityka firmy Nestlé obejmie wszystkie marki firmy, m.in. Gerber, Nesquik, Butterfinger, KitKat, Wonka, Hot Pockets, Lean Cuisine, Stouffer, Dreyer, Häagen-Dazs i inne. Warto dodać, że to nie jedyna pionierska decyzja ze strony Nestlé. W ubiegłym miesiącu spożywczy gigant wprowadził politykę poprawy dobrostanu kurczaków hodowanych na mięso, która obowiązywać będzie w Stanach Zjednoczonych od 2024 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    3,81

  • Min

    2,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane