PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Netto nie wyklucza przejęć mniejszych formatów

Autor: portalspozywczy.pl 16 marca 2011 16:42

Netto nie wyklucza przejęć mniejszych formatów

- Na rynku ciągle jest kilka opcji do wzięcia i nie wykluczymy przejęć działających już sieci. W kręgu naszego zainteresowania są placówki między 0,8-1,5 tys. mkw. sali sprzedaży. Po ewentualnym przejęciu, takim formatem sklepów jesteśmy w stanie efektywnie zarządzać - mówi Sławomir Nitek, wicedyrektor Netto Polska.

Taka jest strategia przyjęta przez naszych właścicieli. Chodzi o minimalizowanie ryzyka inwestycyjnego i skoncentrowanie się na prowadzeniu zdrowego biznesu. Z drugiej strony nie wykluczamy innej opcji, alternatywnej dla organicznego rozwoju, czyli przejęć działających już sieci. Na rynku ciągle jest kilka opcji do wzięcia i nie wykluczymy takiej aktywności.

Czy były już jakieś konkretne negocjacje?

Przeczytaj także:

Nie było bardzo zaawansowanych rozmów, które doszłyby do momentu, np. negocjacji konkretnej ceny. Natomiast stale kontaktujemy się z kolejnymi operatorami i prowadzimy sondujące temat rozmowy.

Jakiej wielkości sieci interesują Netto w Polsce? Patrzą Państwo na obroty sieci, czy raczej na liczbę i wielkość sklepów?

Najbardziej istotne są dla nas dwie kwestie, czyli format sklepów, o którym już wspominałem oraz lokalizacja placówek, która powinna być komplementarna do naszej sieci. Chodzi o to, że powinna uzupełniać naszą sieć, a nie nakładać się na mapę naszych sklepów w Polsce. Obroty są dla nas rzeczą drugorzędną.

Czytaj więcej w artykule: Dyrektor Netto: Nie wykluczymy przejęć. Prowadzimy na ten temat rozmowy

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,50

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane