PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Netto rozważa wariant otwierania 75 sklepów rocznie

www.portalspozywczy.pl 27 listopada 2013 18:24

Sieć dyskontów Netto Polska chce przyspieszyć ekspansję. W 2013 roku spółka otworzy łącznie ok. 45 nowych sklepów, a w przyszłym roku będzie to ok. 50 sklepów. Jednak dyrektor generalny spółki zaznacza, że jest to minimum i dodaje, że rozważany jest też wariant otwierania 75 sklepów rocznie.

 - Planujemy inwestować w otwarcia około 50 sklepów rocznie i taki jest w tej chwili nasz cel rozwoju w Polsce. W tym roku otworzymy łącznie 45 sklepów. Na dziś realizujemy nasz tegoroczny plan. Ale też wiemy, że od przyszłego roku będziemy otwierać 50 sklepów rocznie - mówi w wywiadzie dla serwisu portalspozywczy.pl Kent Petersen, dyrektor generalny Netto Polska.

- Jeśli na mapie Polski narysujemy linię prostą, prowadzącą od Gdańska poprzez Łódź do Katowic czy Krakowa, to większość naszych nowych sklepów powstanie na terenie około 50 km na wschód od tej linii - dodaje pytany, w której części Polski Netto będzie otwierać 50 sklepów w przyszłym roku.

Netto Polska rozważa też wariant otwierania w przyszłości nawet do 75 rocznie.

- Owszem, rozważamy także i taki wariant, ale nie mogę obiecać czegoś, z czego nie będziemy mogli się wywiązać - mówi Petersen. - Mogę jedynie powiedzieć, że chcemy otwierać tak dużo sklepów, jak to tylko możliwe i mogę powiedzieć, że nasz minimalny cel to właśnie około 50 sklepów rocznie - dodaje.

Nie chce jednak zdradzać jakiego rzędu inwestycję będą się wiązały z planowaną liczbą 50 otwarć. - Nie chciałbym wchodzić w szczegóły, ile pieniędzy potrzeba na taką liczbę otwarć. To mogą być różne kwoty, w zależności od sklepu - mówi Petersen.

- Mamy do wyboru różne warianty, bo możemy np. wynajmować powierzchnie handlowe albo budować sklepy samodzielnie. Każda inwestycja wiąże się z innego wydatkami innego rzędu. Koszty zależą także od lokalizacji, od tego czy inwestujemy w małej, czy w dużej miejscowości - dodaje.

Należąca do duńskiego koncernu handlowego Dansk Supermarked, sieć dyskontów Netto, jest obecna na naszym rynku od sierpnia 1995 roku, kiedy to otwarty został pierwszy sklep w Szczecinie Poza Polską i Danią, sieć rozwija się w Niemczech i Szwecji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,50

  • Śr

    3,27

  • Min

    2,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7869

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane