Netto wycofuje ze sprzedaży środek do udrażniania rur

Autor: dlahandlu.pl 23 kwietnia 2010 15:01

23 kwietnia br. zapadła decyzja o wycofaniu ze sprzedaży w sklepach Netto środka chemicznego do udrażniania rur pn. „Kret". Decyzję podjęliśmy po kontroli Inspekcji Handlowej, która wykazała, iż niektóre tzw. bezpieczne nakrętki, stosowane w opakowaniach „Kreta", nie zawsze spełniają swoją funkcję, w konsekwencji czego dostęp do żrącej substancji może być nie w pełni zabezpieczony - poinformowała sieć w komunikacie.

- Umowa zawarta przez nas z producentem „Kreta" nakładała na niego obowiązek zabezpieczenia opakowań przed przypadkowym otwarciem, np. przez dziecko. Chciałbym przy tym podkreślić, że sprzedawany przez nas środek chemiczny „Kret" posiadał wszelkie wymagane przez prawo certyfikaty, dopuszczające go do sprzedaży. Inspekcja Handlowa dotąd nie miała zastrzeżeń do sposobu ekspozycji tego środka na półkach naszych sklepów. Jednak, w poczuciu odpowiedzialności za bezpieczeństwo naszych klientów postanowiliśmy w trybie natychmiastowym wycofać produkt z sieci - mówi Sławomir Nitek wicedyrektor Netto sp. z o.o.

Sieć zdecydowała się na ten ruch po tym, jak 2,5-letnie dziecko zjadło w sklepie Netto w Stargardzie Szczecińskim, granulki wspomnianego preparatu do udrażniania rur.Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,13

  • Śr

    5,96

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9413

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane