Netto z nową koncepcją sklepów w Polsce. Rusza wielki program modernizacji

Autor: dlahandlu.pl na podstawie retailanalysis.igd.com 24 lutego 2017 11:17

Netto z nową koncepcją sklepów w Polsce. Rusza wielki program modernizacji fot. materiały prasowe Netto

W Dansk Supermarked szykują się zmiany. Sieć chce zatrudnić nowego dyrektora Netto International, który zastąpi Clausa Juel-Jensena pracującego dla sieci od 25 lat ( w okresie przejściowym siecią pokieruje wiceprezes Morten Møberg Nielsen). Ponadto, firma chce zwiększyć ekspansję w Szwecji i w Polsce oraz utrzymać silną pozycję w Niemczech.

Dyskonter rozpoczął program modernizacji swoich sklepów w Polsce, która jest drugim co do wielkości międzynarodowym rynkiem firmy. W pierwszej połowie 2017 roku wyremontowanych zostanie około 60 sklepów.

Najważniejsze zmiany obejmują:

- utworzenie specjalnych stref świeżych produktów
- stworzenie unikalnej oferty 140 organicznych, bezglutenowych i bezcukrowych produktów
- szerszy asortyment mięs, ryb i mrożonek
- modernizację stref piekarniczych (m.in. podświetlane półki, łatwiejszy dostęp do produktów lokalnych dostawców)
 - lepszą ekspozycją produktów o krótkim terminie przydatności do spożycia

" Te niezwykle ważne zmiany w naszych sklepach odpowiadają na potrzeby i oczekiwania dzisiejszych konsumentów, którzy poszukują produktów świeżych i smacznych, a jednocześnie nie chcą lub nie mogą poświęcać za dużo czasu na zakupy" - komentuje Mariola Skolimowska, PR Manager sieci.

Przypomnijmy, że 2 lutego po gruntownym remoncie został oddany do użytku pierwszy sklep Netto, który powstał w Polsce 22 lata temu. Placówka znajduje się w domu handlowym Domus w szczecińskiej dzielnicy Dąbie. Sklep został powiększony o ponad 100 metrów kwadratowych, a dokładniej powierzchnię sąsiadującego z nim banku.

- Netto zaskoczyło powiększoną, doświetloną, lepiej oznakowaną i uporządkowaną salą sprzedaży. Tuż za strefą kas została ulokowana strefa produktów świeżych z doświetloną wyspą owocowo-warzywną oraz dużą chłodnią na sałatki, produkty wege, zioła. Przy wejściu do sali sprzedaży umieszczono Półkę Zdrowia z unikalną ofertą ok. 140 produktów BIO, bezglutenowych, bezlaktozowych i bezcukrowych, a wewnątrz sklepu przybyło lodówek ze stale poszerzanym asortymentem mięsnym, rybnym oraz różnego rodzaju mrożonkami - opisywała sieć.

Modernizacją zostaną objęte sklepy, które wyróżniają się najwyższym potencjałem wzrostu sprzedaży.

Wywodząca się z Danii sieć handlowa, ma ponad 360 sklepów w Polsce i trzy magazyny dystrybucyjne, zatrudnia ponad 5 tys. osób.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Max 2017-02-27 20:20:42

  Widać, że sieć się rozwija. Mam kilka sklepów spożywczych w powiecie, ale poważne plany na przyszłość. Zamierzam jechać na specjalistyczne targi spożywcze 7 marca, żeby nawiązać kontakty z potencjalnymi inwestorami.

 • były klient 2017-02-25 18:07:22

  Wyślijcie tajemniczego klienta do sklepu nr 150, bo tam nie da się robić zakupów. Ciągle otwarta jedna kasa, alejki zastawione towarem.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,98

 • Śr

  7,38

 • Min

  4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane