Netto zwiększa zatrudnienie i planuje inwestycje w centralnej i wschodniej Polsce

www.portalspozywczy.pl 2 stycznia 2013 14:49

Netto zwiększa zatrudnienie i planuje inwestycje w centralnej i wschodniej Polsce

Tylko w listopadzie i grudniu tego roku sieć handlowa Netto zatrudniła prawie 400 osób w swoich nowych sklepach i dwóch centrach logistycznych: w Motańcu i Domasławie. W skali roku zatrudnienie w całej sieci wzrosło o ok. 16 proc.

Na koniec grudnia 2012 roku w 276 sklepach sieci Netto i dwóch centrach logistycznych: w Motańcu pod Szczecinem i w Domasławie pod Wrocławiem pracowało prawie 4 tys. osób. Rok wcześniej polska spółka duńskiego dyskontera zatrudniała ok. 3,5 tys. osób. Netto otworzyło w tym roku 35 nowych placówek handlowych, a we wrześniu rozpoczęło budowę nowego centrum logistycznego pod Kopytkowem w woj. pomorskim. Większe zatrudnienie wynikało przede wszystkim z kolejnych inwestycji. Każdy nowy sklep oznacza konieczność zrekrutowania nie tylko 12-15 nowych osób do obsługi klientów, ale także zwiększenie stanu osobowego w centrum logistycznym i administracji.

Kumulacja otwarć żółto-czarnych placówek miała miejsce pod koniec roku - Netto oddało do dyspozycji klientów 6 nowych sklepów w listopadzie i 13 w grudniu. Proces rekrutacji trwał kilka miesięcy, a zakończył się przyjęciem aż 273 nowych osób w listopadzie i 123 w grudniu (zaledwie kilka osób zatrudniono za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej). Większość, ok. 60 proc., nowo zatrudnionych to mieszkańcy południowej Polski, bo tam Netto najdynamiczniej się rozwija. Jednak w centrum uwagi rekruterów Netto jest obecnie centralna i wschodnia Polska, bo to ten region już wkrótce stanie się pierwszoplanowym jeśli chodzi o nowe inwestycje. Budowane od września centrum logistyczne w Kopytkowie będzie w stanie obsłużyć docelowo 140 nowych sklepów, które powstaną w centralnej i wschodniej Polsce. Odzew na zamieszczone w prasie w ramach wstępnego rozeznania ogłoszenia o pracy był bardzo duży - zgłosiło się ok. 600 osób, głównie z doświadczeniem na stanowiskach kierowniczych w innych sieciach handlowych.

Podstawowa, wyjściowa kwota dla sprzedawcy w sklepie Netto wynosi 1700 zł brutto, ale do tego wypłacane są premie, w tym specjalna comiesięczna nagroda w wysokości 250 zł dla najlepszego sprzedawcy , do tego okazjonalnie wydawane są bony zakupowe i jubileuszówki - z okazji 5-,10- i 15-lecia pracy w firmie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • pracownik 2013-01-22 17:06:04

  na dzień 22.01.2013 w naszym sklepie nadal mamy stawkę 1600zł brutto. skąd ta informacja, że jest 1700? Nagroda 250zł jest dla jednego sprzedawcy na 10 sklepów więc żadna nagroda. Premie?? zer. od roku nikt nie dostał i nie dostanie bo warunki aby otrzymać są nie do zrealizowania. Jubileuszówki? śmieszne. chyba tylko tym co pracują na górze w Motańcu. Pozdrawiam

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,99

 • Śr

  1,33

 • Min

  0,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9044
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane