PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

NFI EM&F liczy na poprawę wyników w przyszłym roku, spółka otworzy 75 nowych sklepów

Autor: ISB 15 maja 2012 16:10

NFI EM&F liczy na poprawę wyników w przyszłym roku, spółka otworzy 75 nowych sklepów

NFI Empik Media & Fashion ocenia, że przyszłoroczne wyniki powinny być już generowane bez obciążeń i kosztów restrukturyzacji, chociażby segmentu modowego jak i back office, które zostaną przeprowadzone w 2012 r., wynika w wypowiedzi prezesa spółki Andrzeja Szymańskiego. Firma podtrzymała plan zainwestowania do 140 mln zł w otwarcia do 75 nowych sklepów.

„Sądzę, że wyniki w 2013 roku powinny już być wykazywane bez obciążeń i kosztów restrukturyzacji. W tym roku zmierzamy do poprawy szczególnie w segmencie modowym, gdzie musimy zwiększyć marżę i mamy zbyt dużo marek, które nie mają odpowiedniej skali, aby generować satysfakcjonujące wyniki. W celu zwiększenia rentowności finalizujemy nową umowę z Esprit, jesteśmy blisko nowego porozumienia z River Island. Do 24 sklepów po zbankrutowanym Peacocks zmienimy na włoskim OVS, z którym tworzymy joint venture w Rosji i na Ukrainie" - powiedział Szymański.

Dodał, że zmiany obejmą również markę Orsay w Rosji oraz brandy Mexx i Wallis. Ponadto grupa chce zrestrukturyzować back office, aby obniżyć koszty działalności. „Wyzwaniem strategicznym" będzie również rozwój grupy niewydawniczej w Empiku, co ma być odpowiedzią na tendencję spadku sprzedaży chociażby książek.

Firma podtrzymała plan zainwestowania do 140 mln zł w otwarcia do 75 nowych sklepów. Rozwijane mają być szczególnie Smyki oraz szkoły językowe.

NFI Empik Media & Fashion miała 32,02 mln zł skonsolidowanej straty netto z działalności kontynuowanej przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2012 roku wobec 13,06 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 686,47 mln zł wobec 595,12 mln zł rok wcześniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,50

  • Śr

    3,27

  • Min

    2,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7869

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane