PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Nie będzie centrum handlowego w Piasecznie

Autor: Kurier Południowy 25 lipca 2011 10:00

W 2008 roku irlandzka firma Headland Property Holdings przedstawiła radnym projekt wielofunkcyjnego centrum handlowo-usługowo-rozrywkowego, które miało powstać przy ulicy Energetycznej. Dziś wiadomo, że inwestycja, która miała zostać zakończona w 2011 roku, nie powstanie - pisze Kurier Południowy.

Łączna powierzchnia planowanego przy ul. Energetycznej obiektu miała wynieść 91 tys. mkw. Oprócz powierzchni handlowej (46 tys. m kw.), centrum miało spełniać także funkcje rozrywkowo-rekreacyjne. Radni i gminni włodarze liczyli, że centrum przyniesie nowe miejsca pracy i duże wpływy z podatków. Dodatkowo firma Headland Property Holdings zobowiązała się zainwestować ponad 24 mln zł w rozwój infrastruktury.

Do realizacji projektu została powołana spółka Challange Twenty One. Największym problemem była zmiana zapisów w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy, niedopuszczające takiej inwestycji na zakupionym przez Irlandczyków terenie. Uchwałę o zmianie studium radni podjęli we wrześniu 2009 roku. Nowy plan zagospodarowania przestrzennego dla części miasta, w której miało powstać centrum, został zatwierdzony w lutym 2010 roku. Od chwili przyjęcia planu minęło prawie 1,5 roku. W ciągu tego czasu nic się nie wydarzyło - czytamy w "KP".

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane