PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Nie chcą parku handlowego na miejscu przejścia granicznego w Cieszynie

Autor: dziennikzachodni.pl 17 października 2014 11:10

Pracownicy byłego przejścia Cieszyn - Boguszowice nie godzą się na budowę w tym miejscu hipermarketu Castorama - informuje dziennikzachodni.pl.

Przedstawiciele firm, urzędów oraz pracownicy sprzeciwiają się planom likwidacji dotychczasowej infrastruktury przejścia granicznego Cieszyn-Boguszowice i budowie w tym miejscu wielkopowierzchniowego Cieszyńskiego Parku Handlowego. Napisali w tej sprawie list do starosty cieszyńskiego, Jerzego Nogowczyka.

Protestujący przeciwko decyzji cieszyńskiego starostwa przypominają, że obiekty graniczne w Boguszowicach zostały oddane do użytku 23 lata temu, ich budowa pochłonęła kilkaset milionów złotych. Obecnie na terenie przejścia działa 40 małych firm, które zapewniają 180 miejsc pracy. Mieszczą się w nich m.in. kantory wymiany walut, punkty sprzedaży winiet, sklepy spożywcze, restauracje. Swoje zadania wykonują Inspekcja Transportu Drogowego, Grupy Mobilne Służby Celnej, Straż Graniczna, agencje celne. Podkreślają, że istniejące na przejściu urzędy generują dla kasy państwa 2 mln zł. Powątpiewają także w to, iż przeniesienie Castoramy z centrum miasta na obrzeża przysporzy dodatkowych miejsc pracy - podaje dziennikzachodni.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,99

  • Śr

    6,59

  • Min

    3,94

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8221

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane