Nie dla centrum handlowego w Żyrardowie

Autor: onet.pl 2 września 2013 14:37

Jak informuje portal Onet.pl, rada miasta Żyrardowa kolejny raz odrzuciła poprawki do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. W ten sposób, utrzymany został zapis o ograniczeniu powierzchni handlowej na tym terenie do 2 tys. mkw.

Ży­rar­dow­scy radni nie godząc się na wprowadzenie zmian, unie­moż­li­wiają po­wsta­nie no­we­go cen­trum han­dlo­we­go. Po­praw­ki zgła­szał wła­ści­ciel hali, na te­re­nie któ­rej mia­ła­by po­wstać in­we­sty­cja.

Jego zdaniem odbije się to niekorzystnie na miejscowym rynku pracy. W nowych obiektach handlowych prace znalazłoby bowiem wielu mieszkańców miasta. Tymczasem radni uważają, że miasto jest już przesycone różnymi marketami. Ewentualne miejsce widzą jeszcze dla inwestycji takiej jak np. kino.
W 40 tysięcznym Żyrardowie działa obecnie 12 marketów spożywczych, a dwa kolejne są w budowie. Bezrobocie sięga ponad 16 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Wyborca_ 2013-09-03 05:42:33

  Brawo dla włodarzy miasta! Dobrze wiedzą, że jak otworzy się tam market wpływy do kasy miasta będą mniejsze a bezrobocie się zwiększy! + za odważną decyzję!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  8,31

 • Śr

  5,95

 • Min

  3,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9045

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane