Nie ma chętnych na zakup majątku Sjaelso, inwestora Porto 55

Autor: info.elblag.pl 6 października 2014 13:53

Po raz drugi syndykowi nie udało się sprzedać majątku upadłej firmy Sjaelso. W przetargu wystawiona była m.in. działka na rogu ulic Królewieckiej i Nowowiejskiej, na której duński inwestor chciał postawić galerię handlową Porto 55 - podaje portal info.elbląg.pl.

Zarejestrowana w Warszawie spółka Sjaelso Poland Beta, ogłosiła swoje bankructwo w sierpniu ubiegłego roku. Oficjalnie sąd ogłosił jej upadłość 18 listopada 2013 r. Od tego momentu rozpoczęła się procedura likwidacyjna firmy. Syndyk masy upadłościowej zabezpieczył jej majątek, w celu sprzedaży i pokrycia zobowiązań wobec wierzycieli. Do majątku Sjaelso należały m.in. nieruchomości pod budowę Porto 55 w Elblągu.

Wierzytelności Sjaelso sięgają kilkunastu milionów złotych. Największym wierzycielem jest jeden z banków. W gronie tym znalazło się także Miasto Elbląg. Duński inwestor był winien elbląskiemu magistratowi blisko 1,7 mln zł brutto. Zobowiązania dotyczyły pokrycia kosztów przebudowy ul. Nowowiejskiej, która została rozkopana w czasie pierwszego etapu prac dotyczących budowy galerii Porto 55. Miasto na własną rękę wykonało prace drogowe, a kosztami ich wykonania obciążyło Sjaelso.

Długi spółki, przynajmniej w części, pokryć ma sprzedaż majątku Sjaelso. Odbyły się już dwa przetargi na jego zbycie. Syndyk wystawił na licytację m.in. prawo użytkowania wieczystego trzech działek położonych przy ul. Królewieckiej 88 i Nowowiejskiej 1A, o łącznej powierzchni 9,5 tys. mkw. Działki na których powstać miała galeria handlowa, sprzedawane są łącznie z projektem budowlanym Porto 55, zarejestrowanymi znakami towarowymi („Galeria Pasjami" i „PORTO 55"), domenami internetowymi (porto55.pl i porto55.com) oraz księgami i dokumentami związanymi z prowadzeniem działalności gospodarczej upadłego - podaje info.elblag.pl.

Całość została wystawiona za 5 mln 660 tys. zł brutto. Cena za mkw. wszystkich trzech działek wyniosła 596 zł. Dla porównania, miesiąc temu w pierwszym przetargu, cena wywoławcza licytowanego majątku wyniosła 7 mln 75 tys. zł brutto. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,18

  • Śr

    4,73

  • Min

    3,74

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane