PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Nie wszystkie e-sklepy mogą współpracować z systemami zakupów grupowych

Autor: dlahandlu.pl 17 stycznia 2012 11:46

Wkroczenie sklepów internetowych do oferty serwisów zakupów grupowych było kwestią czasu - obecnie można korzystać z wirtualnego asortymentu począwszy od biżuterii, przez akcesoria wyposażenia wnętrz, aż po odzież czy zabawki dla dzieci.

Jednak nie wszystkie sklepy internetowe mogą skorzystać z tego rodzaju promocji. Serwisy zakupów grupowych stosują własne ograniczenia: - Sprzedawca internetowy musi mieć na stanie co najmniej 200 sztuk produktu, który jest przedmiotem oferty. Co więcej, nie wystawiamy kuponów zniżkowych tych e-sklepów, które towar importują, a więc nie dysponują nim na miejscu, w magazynie. Po zakończeniu czasu trwania oferty czasem sprzedawca musi wysłać kilkaset czy kilka tysięcy przedmiotów w wyznaczonym terminie. Musimy więc mieć pewność, że się z tego wywiąże - wyjaśnia Marta Krauze z serwisu zakupów grupowych Citeam.pl.
To jednak nie wszystko - weryfikacja sklepu internetowego przez serwisy zakupowe dotyczy często również takich kwestii, jak: wystarczająca liczba pracowników e-sklepu mogących obsłużyć zamówienia, minimalna wysokość zniżki udzielana przez sprzedawcę czy długość funkcjonowania w branży e-commerce.
Od 1 stycznia apteki zniknęły z serwisów zakupów grupowych - nowa ustawa wprowadzająca zmiany w Prawie Farmaceutycznym zakazuje bowiem wszelkiej działalności reklamowej tego rodzaju podmiotom. - Ustawodawca zabronił informowania zarówno o cenach, jak i przekonywania do wyboru danej apteki spośród konkurencji - wyjaśnia Marta Krauze z serwisu Citeam.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • milkywej 2012-02-21 19:33:32

    @gringo, zgodzę się z Tobą, dodałbym jeszcze do tego że tak naprawdę potencjał marketingowy w tym modelu jest duży tylko trzeba do niego odpowiednio podejść

  • gringo 2012-02-21 17:14:13

    myślę, że ważne jest, żeby sklepy współpracujace z takimi portalami po prostu przeanalizowały wszystkie za i przeciw i optymalnie dobrały ofertę - wtedy korzystają wszyscy, tym bardziej, że właściwie na rynku jest w czym wybierać - jest wspomniany tutaj citeam, jest groupon czy gruper i wiele innych portali

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane