Nieinver i TH Real Estate chcą stworzyć wiodącą platformę outletową

Property News 7 stycznia 2015 16:11

Neinver i TH Real Estate zawarły partnerstwo w celu stworzenia wiodącej europejskiej platformy outlet. W ramach nowej spółki zaczną funkcjonować m.in. polskie centra outletowe Neinvera.

W ramach utworzonego joint venture, realizowane będą inwestycje w branży centrów outlet. Początkowo partnerzy skupią się na istniejących oraz realizowanych aktualnie projektach z portfolio Grupy Neinver. Neinver wzmocni wspólne przedsięwzięcie specjalistyczną wiedzą w zakresie projektowania, budowania i zarządzania obiektami outlet.

Współpraca rozpoczęła się od przejęcia przez TH Real Estate 50 proc. pakietu udziałów w Roppenheim The Style Outlets we Francji. Na początku 2015 roku dojdzie do uzgodnionych już przejęć centrów outlet Factory Annopol w Warszawie, Factory Kraków oraz parku handlowego Futura Park w Krakowie. Spółka zrealizuje również projekt Viladecans The Style Outlets (Hiszpania). W perspektywie długoterminowej, celem partnerów jest stworzenie liczącej się na rynku platformy inwestycyjnej.

- Umowa umożliwi Grupie Neinver dalszy rozwój i konsolidację istniejącej platformy. W europejskim sektorze outlet działamy od 1996 roku. Obecnie zarządzamy obiektami o wartości ponad 3 mld USD, z czego ok. 2/3 stanowią centra wyprzedażowe pod markami Factory oraz The Style Outlets. Współpraca z TH Real Estate wzmocni naszą pozycję w sektorze, który od lat pozostaje kluczowym obszarem naszej działalności - powiedział Daniel Losantos, dyrektor zarządzający, Neinver.

-  Zawarta umowa umożliwia nam wzrost wartości istniejącego portfolio i dalszą dywersyfikację geograficzną naszego portfela. To debiut TIAA CREF w sektorze outlet. TH Real Estate ma już spore doswiadczenie, po wybudowaniu w Wielkiej Brytanii, Europie kontynentalnej oraz Chinach tego typu obiektów o łącznej wartości ok. 3 mld USD. Umowa o partnerstwie strategicznym jest zgodna z naszymi celami - chcemy zapewnic firmie silniejszą obecność na rynku międzynarodowym w miarę postępującej konsolidacji sektora - skomentował David Turner, dyrektor TIAA European Investment, TH Real Estate.

TIAA Henderson Real Estate (TH Real Estate) jest firmą, której działania skupiają się na zarządzaniu inwestycjami na światowym rynku nieruchomości oraz finansowaniu dłużnym.  Założona w kwietniu 2014 spółka ma oddziały w Azji i Europie. Jej portfolio warte jest ok. 25,2 mld USD i obejmuje ok. 50 funduszy. 

Platformy TIAA-CREF oraz TH Real Estate tworzą razem jedno z największych przedsięwzięć w zakresie zarządzania inwestycjami na globalnym rynku nieruchomości. Pod ich nadzorem znajdują się obiekty warte łącznie ok. 79 mld USD. Wspólnikami spółki są TIAA-CREF (60 proc.) oraz Henderson Global Investors (40 proc.).

Neinver jest deweloperem, inwestorem oraz zarządcą nieruchomości. Od czasu założenia w 1969 roku, działalność firmy skupia się na budowaniu, wynajmowaniu oraz zarządzaniu nieruchomościami, w tym parkami biznesowymi, parkami przemysłowymi i galeriami handlowymi. W ciągu ostatnich 15 lat, Neinver wybudował obiekty komercyjne o łącznej powierzchni ponad 1,5 mln mkw. Grupa funkcjonuje we Francji, Niemczech, Włoszech, Polsce, Portugalii, Hiszpanii i Holandii.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,60

  • Śr

    3,43

  • Min

    2,38

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4715

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane