Niektóre sklepy każą odpracowywać dzień pogrzebu

Autor: gazeta.pl 21 kwietnia 2010 15:00

W niedzielę po katastrofie prezydenckiego samolotu wiele łódzkich sklepów było zamkniętych. Niektóre sklepy decydują się na zmianę grafików i odpracowywanie tych dni do końca kwietnia - czytamy w Gazecie Wyborczej.

Pracownicy sklepów odzieżowych H&M, Reserved, Levi's, Esprit i Boogie Nights w łódzkiej Manufakturze muszą odpracować dzień wolnego, którego pracodawca udzielił im w dniu pogrzebu prezydenta RP.

Państwowa Inspekcja Pracy informuje, że za ten dzień pracownik powinien mieć wypłacone wynagrodzenie, o ile jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę. Nie dotyczy to osób, które podpisały umowę-zlecenie. - Co do odpracowywania tego dnia, trudno o jednoznaczną ocenę - mówi specjalista PIP. - Jeśli pracownik uzna tę decyzję ze krzywdzącą, może wnioskować o kontrolę Państwowej Inspekcji Pracy. To sąd pracy rozstrzygnie, czy doszło do naruszenia prawa przez pracodawcę. Na razie nie dostaliśmy żadnych skarg.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Róża 2010-04-23 10:00:09

  NIE POWINNO SIE ODPRACOWYWAĆ DNIA POGRZEBU,A NIBY DLACZEGO? SKLEPY SA OTWARTE DLA NASZYCH KOCHANYCH KLIENTÓW CO NIEDZIELA...

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,19

 • Śr

  2,82

 • Min

  1,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10636

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane