Nielsen: Oczekiwanie polskiego klienta spełnia sklep formatu modern convenience

Autor: dlahandlu.pl 25 lutego 2016 12:24

Nielsen: Oczekiwanie polskiego klienta spełnia sklep formatu modern convenience fot. Shutterstock

Polski konsument jest ewenementem na tle Europy jeśli chodzi o częstotliwość wizyt w sklepie. Jednocześnie Polacy nie są przywiązani ani do jednej marki sklepów, ani do żadnego formatu sklepowego. Robią zakupy często, skacząc między sklepami i formatami, które upodabniają się do siebie i zlewają się w jeden, tzw. modern convenience - wynika z prezentacji Nielsena "Omnichannel - przyszłość handlu".

Jak wyjaśnia Artur Czajka z firmy Nielsen na rynku doszło do wymieszania charakterystycznych cech różnych formatów i wzajemnego ich przenikania. Dlatego dyskontowe ceny obowiązują w różnych sklepach, marki własne są również w delikatesach, oferty w multipackach dostępne są w sklepach convenience, dyskonty otwierają się w centrach miast i prestiżowych lokalizacjach i oferują ekskluzywne marki oraz świeże produkty: owoce, warzywa, wędliny itp.. Tworzy to mix formatów, który można określić mianem "modern convenience", który staje się spełnieniem potrzeb współczesnego konsumenta.

Konsument oczekuje bowiem od sklepów wysokiej jakości świeżych produktów: warzyw, owoców, mięs, wędlin, pieczywa, konkurencyjnych cen i promocji oraz regularnie niskich cen, dobrej jakości w niskiej cenie, szerokiego pakietu usług dodatkowych: doładowań, wypłat gotówki, możliwości opłacania rachunków, odbierania paczek, możliwości szybkiego znalezienia potrzebnych produktów. Wszystkiego w dogodnej lokalizacji w wygodnej placówce, położonej blisko domu, otwartej do późnych godzin.

Prezentacja Omnichannel - przyszłość handlu. Przenikanie się różnych formatów sklepów i konceptów sprzedaży została wygłoszona podczas śniadania In-Store Media.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    18,59

  • Śr

    15,07

  • Min

    10,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane