PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Niemcy wyprzedzają Wielką Brytanię i Francję w tempie wzrostu rynku e-commerce

Autor: pr 27 czerwca 2016 10:05

Z raportów Ecommerce Europe wynika, że w tym roku Niemcy zanotują największy wzrost na rynku zakupów konsumenckich online. Według szacunków, nasi zachodni sąsiedzi urosną o 12 proc. rok do roku, osiągając kwotę 66,9 mld euro. To pozwoli wyprzedzić w zestawieniu Wielką Brytanię i Francję.

 Wielką Brytanię i Francję. Pod kątem wartości rynku, mieszkańcy UK w dalszym ciągu pozostaną na czele, ponieważ ich pojedyncze transakcje są znacznie większe niż te wykonywane przez konsumentów z innych krajów. Wzrost Niemiec idealnie zgrywa się ze wzrostem całego rynku europejskiego e-handlu: spodziewany jest również 12 proc. wzrost, do kwoty 510 mld euro.

- Więcej zakupów to więcej przesyłek: przełożenie jest proste i dla naszego biznesu bardzo pozytywne. Gdybym jednak miał wybrać między modelem niemieckim (więcej drobnych zakupów) a angielskim (droższe zakupy), wolę model niemiecki. Nie tylko pozwala utrzymać wysoki procent wykorzystania posiadanej infrastruktury punktów odbioru i paczkomatów, ale też zapewnia właścicielom punktów stałe przychody od każdej obsłużonej paczki (a nie od jej wartości). Przesyłki o dużej wartości zdarzają się raz na jakiś czas i wolę traktować je jako bonus, świadectwo zaufania do operatora, a nie jako podstawowe źródło biznesu – stwierdza Rafał Brzoska, CEO of Integer.pl Group

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,99

 • Śr

  6,22

 • Min

  4,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8111

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 622757

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane