PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Niemcy: Zatrzymany szantażysta, który groził zatruciem żywności

Autor: PAP 30 września 2017 12:30

Wszystko wskazuje na to, że zatrzymany w piątek mężczyzna to szantażysta, który groził, że umieści w supermarketach w Niemczech i innych krajach zatrute artykuły spożywcze, jeśli nie dostanie od sieci handlowych ponad 10 mln euro - podała w sobotę policja.

Mężczyzna jest uważany za "szczególnie podejrzanego"; podejrzenie, że to on dopuścił się próby szantażu, umocniło się - podkreśliły we wspólnym oświadczeniu policja i prokuratura w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia na południowym zachodzie Niemiec.

Prokuratura jeszcze w sobotę postara się o wydanie nakazu aresztowania - dowiedziała się dpa.

Wcześniej policja informowała o zatrzymaniu 55-latka w miejscowości Ofterdingen, ale zaznaczała, że nie ma pewności, czy to on jest autorem gróźb.

Podejrzany został zatrzymany dzięki informacjom otrzymanym od mieszkańców; mężczyzna dotąd nie ustosunkował się do zarzucanych mu czynów - podała policja.

W mailu wysłanym do policji, koncernów handlowych i organizacji konsumenckich sprawca groził, że do soboty umieści w sklepach 20 produktów żywnościowych zawierających truciznę, jeżeli nie otrzyma okupu w wysokości kilkunastu milionów euro. Szantażysta nie sprecyzował, o jakie produkty chodzi ani w jakim regionie i w jakich sklepach je rozmieści, zapowiedział jedynie, że chce uderzyć w przedstawicielstwa niemieckich koncernów żywnościowych w całym kraju i za granicą.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    11,50

  • Śr

    7,74

  • Min

    5,91

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane