PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Niemiecki Aldi oskarżony o zamawianie towarów od dostawców, łamiących prawa człowieka

Autor: gazeta.pl/Der Spigel 8 października 2010 09:57

Ulotki imitujące broszury reklamowe największego niemieckiego dyskontu mają zwrócić uwagę na nieludzkie warunki pracy w krajach Trzeciego Świata. Zdaniem organizacji pozarządowych Aldi, współpracując z nieuczciwymi dostawcami, daje ciche przyzwolenie na łamanie praw człowieka - pisze gazeta.pl za dziennikiem "Der Spiegel".

Jak informuje gazeta.pl chrześcijańska Inicjatywa Romero (CIR) oskarża największą niemiecką sieć tanich supermarketów o korzystanie z usług firm systematycznie łamiących prawa pracy i prawa kobiet. Ulotka oprócz zdjęć imitujących reklamy zawiera takie hasła jak "wyprodukowane tanio kosztem pracownika" albo "wyprodukowane w Bangladeszu za 33 euro wynagrodzenia i 80 godzin pracy w tygodniu".

Jak dowiedział się "Der Spiegel", prawnicy sieci już w zeszłym tygodniu wezwali CIR do zaniechania akcji. Aldi nie odniósł się jednak przy tym bezpośrednio do sytuacji w krajach produkujących. Romero zapewnia, że korzysta ze sprawdzonych informacji organizacji obrońców praw człowieka mieszczących się w krajach Trzeciego Świata.

Niemiecki dyskonter Aldi ma w Polsce blisko 45 sklepów. W Niemczech jest to jedna z największych sieci sklepów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,40

  • Śr

    4,43

  • Min

    2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane