Niemiecki Aldi ulubionym sklepem Brytyjczyków. Lidl trzeci

Autor: dlahandlu.pl, za WalesOnline 13 lutego 2018 14:08

Niemiecki Aldi ulubionym sklepem Brytyjczyków. Lidl trzeci Fot. Shutterstock

Dyskont Aldi został uznany za najlepszy sklep w Wielkiej Brytanii, w corocznym rankingu Which? badającym satysfakcję klientów. O wyborze przeważyły niskie ceny oferowane przez dyskont – informuje WalesOnline.

W poprzednim badaniu (z 2014 roku) ulubionym sklepem Brytyjczyków był rodzimy Waitrose, który obecnie spadł na czwarte miejsce. Drugą pozycję zajął Marks & Spencer, podczas gdy Lidl był trzeci. Listę 9 najlepszych sklepów zamyka Sainsbury’s.

Aldi zajął pierwsze miejsce w badaniu 6800 klientów, którzy zostali zapytani o swoje doświadczenia związane z robieniem zakupów w sklepach spożywczych i supermarketach internetowych w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Klienci wybrali dyskont pomimo tego, że sklepy Aldi były opisywane przez niektórych w ankiecie jako "niechlujne". Nie przeszkodziło także to, że klienci narzekają na pośpiech przy kasie. O wyborze zadecydował stosunek wartości do ceny, który był kluczowym czynnikiem w osiągnięciu przez dyskont pierwszego miejsca.

Supermarkety zostały sklasyfikowane w kategorii sklepowej w oparciu o odczucia konsumentów dotyczące wyglądu sklepów, czasu oczekiwania w kolejce, dostępności pracowników, zasięgu i jakości produktów oraz stosunku jakości do ceny.

Piąte miejsce zajęła sieć Iceland, szóste Tesco, a siódme i ósme eq aequo Asda i Morrisons.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,99

  • Śr

    4,97

  • Min

    2,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8609

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane