Niemieckie sklepy chcą przyciągnąć zamożnych Polaków

Autor: PAP 24 lipca 2015 19:32

Handlowcy z Brandenburgii, niemieckiego kraju związkowego graniczącego z Polską, wzmacniają starania o polskich klientów. Izba Przemysłowo-Handlowa w Chociebużu oferuje firmom nalepkę reklamową zawierającą po raz pierwszy powitanie w języku polskim.

Rzecznik IHK Nils Ohl powiedział PAP, że klienci z Polski stali się "znaczącym czynnikiem ekonomicznym" dla niemieckich właścicieli sklepów i punktów usługowych oraz zakładów gastronomicznych, szczególnie na obszarze przygranicznym. Z analizy wynika, że Polacy przyjeżdżają na zakupy do Niemiec szczególnie chętnie wtedy, gdy w Polsce sklepy są zamknięte - m. in. 15 sierpnia czy 11 listopada.

Udział Polaków w ogólnej liczbie klientów waha się w zależności od sklepu od 5 do nawet 80 proc. Największym zainteresowaniem cieszą się żywność, a następnie kosmetyki i środki czystości, ubiory i buty. Typowy polski klient ma - według IHK - od 30 do 45 lat, zarabia 3 tys. złotych, jest wykształcony, przyjeżdża samochodem i mieszka w województwie lubuskim.

Inicjatywa stworzenia nalepki w języku polskim wyszła od właścicielki jednego ze sklepów w Guben. Oprócz powitania po niemiecku i angielsku widnieje na niej napis "Serdecznie witamy". Zainteresowane firmy mogą otrzymać ją bezpłatnie. IHK wydrukowała ponadto plakaty mające zachęcać Polaków do zakupów. "Życzymy Wam udanych zakupów u nas. Nasz język polski nie jest tak dobry, nasz serwis jest tym bardziej lepszy" - czytamy na plakacie.

Niemieccy eksperci zalecają firmom wzmocnienie oferty, przede wszystkim w internecie, dla Polaków o wyższych zarobkach. Niemiecki personel powinien ich zdaniem poznać język polski - przynajmniej na poziomie podstawowym. IHK zaleca także wzmożone akcje reklamowe w dziedzinie ochrony zdrowia dla polskich pacjentów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,69

  • Śr

    0,89

  • Min

    0,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane