PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Nieruchomość należąca do upadłej spółki Sjaelso po raz czwarty wystawiona na sprzedaż

Autor: info.elblag.pl 11 marca 2015 09:35

Prawie hektarowa działka w centrum Elbląga, na której powstać miała galeria handlowa Porto 55, po raz czwarty trafiła na sprzedaż. Nieruchomość należąca do upadłej spółki Sjaelso Poland Beta, została wyceniona przez syndyka na ponad 5 mln zł - podaje portal info.elblag.pl.

Inwestor niedoszłej galerii Porto 55 - duńska firma Sjaelso - ogłosiła swoją upadłość w listopadzie 2013 r. Nieruchomość na rogu ulic Nowowiejskiej i Królewieckiej, wchodziła w skład majątku likwidowanego przedsiębiorstwa. Jej sprzedaż, przynajmniej w części, ma pokryć wielomilionowe długi firmy wobec wierzycieli (w tym miasta Elbląg).

W zeszłym roku odbyły się dwa przetargi i jeden konkurs ofert, dotyczące sprzedaży majątku w trybie z wolnej ręki. W każdym z trzech przypadków, do syndyka nie wpłynęła żadna oferta. Pod koniec lutego br., syndyk masy upadłości Sjaelso Poland Beta, po raz czwarty wystawił na sprzedaż majątek duńskiego inwestora. Postępowanie po raz drugi zostanie przeprowadzone w formie konkursu ofert. Cena wywoławcza majątku pozostała niezmienna i wynosi 5 mln 94 tys. zł brutto.

Na licytacji nabyć można prawo użytkowania wieczystego trzech działek położonych przy ul. Królewieckiej 88 i Nowowiejskiej 1A, o łącznej powierzchni 9,5 tys. mkw. Nieruchomości sprzedawane są łącznie z projektem budowlanym galerii handlowej Porto 55, zarejestrowanymi znakami towarowymi („Galeria Pasjami" i „PORTO 55"), domenami internetowymi (porto55.pl i porto55.com) oraz księgami i dokumentami związanymi z prowadzeniem działalności gospodarczej upadłego.

Osoby i firmy zainteresowane zakupem majątku, mogą składać pisemne oferty do 23 marca. Warunkiem jest wpłacenie wadium w wysokości 500 tys. zł. Otwarcie ofert nastąpi 25 marca.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane