PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Nieruchomości Atrium wypracowały w Polsce 100 mln euro przychodów z najmu

Property News 8 marca 2016 13:24

Jesteśmy wiodącym deweloperem centrów handlowych w regionie CEE. Naszym celem jest ciągłe podnoszenie wartości posiadanych aktywów. Koncentrujemy się na dużych, dominujących galeriach – mówi Scott Dwyer, CEO, Atrium Poland.

 

Portfolio Atrium to w sumie 82 nieruchomości warte 2,7 mld euro, które generują 200 mln euro rocznie przychodów.

- Polska jest dla nas największym i najważniejszym rynkiem. Reprezentuje 55 proc. wartości całego portfolio. 8 z 10 naszych topowych aktywów jest zlokalizowanych właśnie w Polsce. Mamy tu 24 projekty o powierzchni najmu 535 tys. mkw. i wartości 1,5 mld euro. Przychodu z tytułu najmu brutto w 2015 roku, jakie wypracowały, sięgnęły 100 mln euro - dodaje Scott Dwyer.

W ciągu ostatnich pięciu lat portfolio Atrium w Polsce podwoiło się. Scott Dwyer podkreśla, że punktem największej koncentracji działań w Polsce jest Warszawa. Potwierdzeniem są m.in. plany dalszej rozbudowy centrum handlowego Atrium Promenada.

- Długoterminowa strategia zakłada rozbudowę Promenady do 85 tys. mkw., a nawet więcej. Wszystko zależy m.in. od popytu na powierzchnię, dostępności działek wokół obiektu i planów zagospodarowania. To plan nawet na 5 lat – zapowiada Scott Dwyer.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane