Nieruchomości komercyjne Atrium w Polsce warte 1,5 mld euro

Autor: www.dlahandlu.pl 28 maja 2015 12:20

Wartość rynkowa 24 nieruchomości komercyjnych Atrium w Polsce wyniosła w I kw. 2015 r. 1,5 mld euro, co stanowi 57,5 proc. całego portfela dochodowego o wartości 2,6 mld euro obejmującego 81 aktywów w Europie Środkowo-Wschodniej.

Dochód brutto z najmu (GRI) w polskim portfelu Atrium wzrósł o 18,6 proc. i wyniósł 25,7 mln euro. Było to spowodowane przede wszystkim udziałem Focus Mall Bydgoszcz nabytego w listopadzie 2014 r. oraz otwarciem nowego centrum handlowego Atrium Felicity w Lublinie w marcu 2014 r.

Komercjalizacja wszystkich 24 aktywów utrzymała się na wysokim poziomie i wyniosła 96,5 proc.

- W pierwszym kwartale kontynuowaliśmy postępy w reorientacji portfela Grupy na większe centra handlowe o dominującej pozycji na kluczowych rynkach poprzez zbycie obiektów niezwiązanych z naszą podstawową działalnością w Czechach, zgodę na pozyskanie pakietu 75% udziałów w centrum handlowym Arkády Pankrác w Pradze, otwarcie rozbudowanego centrum handlowego Atrium Copernicus w Toruniu i dalszą rozbudowę centrum Atrium Promenada w Warszawie. Koncentracja na zwiększeniu wysokiej jakości przepływów gotówkowych w silniejszych i bardziej stabilnych gospodarkach regionu pomogła zrównoważyć wpływ rosyjskiego portfela na ogólne wyniki Grupy. Wykorzystując dotychczasowe doświadczenie, priorytetem uczyniliśmy zatrzymanie najemców poprzez udzielenie partnerom w Rosji tymczasowych zniżek, aby zagwarantować, że nasze centra handlowe pozostaną atrakcyjne i będą odnotowywać jak najwyższe obroty. Perspektywy w innych częściach Europy Środkowo-Wschodniej wciąż są pozytywne, o czym świadczy niedawne podwyższenie przez MFW prognozowanego wskaźnika wzrostu PKB na kluczowych dla nas rynkach. W połączeniu z postępami we wdrażaniu naszej szerszej strategii napawa mnie to optymizmem co do widoków Grupy na przyszłość - podsumowuje Josip Kardun, dyrektor generalny Grupy.

Atrium posiada w Polsce 24 działające centra handlowe o łącznej powierzchni najmu brutto (GLA) wynoszącej około 520 tys. mkw., które w 2014 roku wygenerowały ponad 91 mln euro przychodów z najmu brutto.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,96

  • Min

    2,25

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane