PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Niska podaż centrów handlowych w Warszawie

Property News 31 sierpnia 2012 17:41

W Warszawie jest miejsce na kolejne galerie i centra handlowe, nawet pomimo najwyższych w kraju cen za wynajem lokalu - uważają przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Najemców Powierzchni Handlowych.


- W Warszawie, po obu stronach Wisły, powstanie nowych centrów zaspokajających potrzeby mieszkańców dużych osiedli, spotkałoby się z ich entuzjazmem. Mogliby robić zakupy unikając uciążliwych dojazdów do dalej położonych centrów. Oczywiście zaistnienie nowych, wywarłoby wpływ na odwiedzalność i obroty obiektów już funkcjonujących - mówi Anna Klinowska, prezes Polskiego Stowarzyszenia Najemców Powierzchni Handlowych.

Obecnie w Warszawie łączna powierzchnia działających centrów wynosi 1,33 mln mkw. Najemcy zwracają jednak uwagę na bardzo niską, w porównaniu do pozostałej części kraju, podaż nowych obiektów.

Warszawa jest także jednym z najdroższych rynków powierzchni handlowych w Polsce. Według CBRE stawki czynszu w najbardziej popularnych obiektach sięgają od 75 do nawet 90 euro/mkw./miesiąc. Średni czynsz w Warszawie waha się od 30 do 45 euro/mkw./miesiąc.

- Obniżenie stawek czynszu zazwyczaj wiąże się z zakończeniem obowiązywania znaczącej ilości umów i jest wypadkową oczekiwań właścicieli centrów oraz wyników, które osiągają w nich najemcy. W niektórych funkcjonujących centrach stawki ulegają spadkom - przede wszystkim tam, gdzie obiekty nie są dobrze oceniane i nie ma wielu chętnych na zwalniające się powierzchnie - mówi Zofia Morbiato, prezes PSNPH.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,14

  • Min

    4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane