Niskie płace i praca w niedziele tematem zjazdu europejskich związkowców

Autor: solidarnosc.org.pl 1 czerwca 2015 09:49

1 czerwca w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku rozpocznie się trzydniowy Zjazd Uni Europa Commerce, europejskiej federacji związków zawodowych z sektora handlu. Współorganizatorem wydarzenia jest Krajowa Sekcja Handlu NSZZ „Solidarność”.

Zjazd odbywa się po raz pierwszy w Polsce. Swój przyjazd potwierdziło 150 związkowców branży handlu z całej Europy.
Podczas uroczystości otwarcia głos zabiorą m.in. Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej, Piotr Duda, przewodniczący NSZZ „Solidarność”, Christy Hoffmann, zastępca sekretarza generalnego UNI Global Union i John Hannett, przewodniczący UNI Europa Handel.

2 czerwca uczestnicy zjazdu rozpoczną obrady, których zwieńczeniem ma być przyjęcie Planu Działania dla UNI Europa Commerce na lata 2015-2019.

W obradach związkowców zrzeszonych w Uni Europa Commerce uczestniczyć będą również m.in. Renata Juszkiewicz, przewodnicząca Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji i wiceprzewodnicząca EuroCommerce, organizacji zrzeszającej przedsiębiorców z branży handlowej z całej Europy, Oliver Roethig,  sekretarz regionalny UNI Europa oraz poseł do PE Paloma Lopez Bermejo.

W środę 3 czerwca, w ostatni dzień zjazdu związkowcy z całej Europy wezmą udział w solidarnościowej akcji protestacyjnej zorganizowanej pod jednym ze sklepów sieci Auchan.

Do Gdańska przyjadą przedstawiciele związków zawodowych z handlu z całej Europy. Będziemy rozmawiać o największych problemach naszej branży, czyli m. in. o niestabilnym zatrudnieniu, niskich płacach, pracy w niedzielę czy konieczności poprawy dialogu społecznego. To problemy, z którymi borykają się pracownicy handlu w całej Europie, a w szczególności w naszej części kontynentu – podkreśla Alfred Bujara, przewodniczący Krajowej Sekcji Handlu NSZZ Solidarność.

Więcej na solidarnosc.org

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • adam 2015-09-11 16:45:25

  na temat pracy czytałem również na gowork

 • Klik 2015-06-02 09:30:55

  Go Alfred Go!Niech wreszcie sieci zaczną traktować Polaków jak należy!

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,99

 • Śr

  6,44

 • Min

  4,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane