PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Niszowe produkty od małych producentów oraz posiłki do picia zyskują uznanie klientów

www.portalspozywczy.pl 20 stycznia 2016 19:13

Przyjazne dla konsumenta białka roślinne, tłuszcze, kwaśne smaki, środki higieny osobistej oraz modyfikacje genetyczne - to tylko niektóre przykłady nowych trendów, które będą napędzać innowacje na rynku artykułów FMCG i rynek marketingu w 2016 roku – wynika z raportu firmy analitycznej Canadean.

Zdrowie, wellness, technologie, wygoda i pobłażanie będą zapewne podstawą innowacji w nadchodzącym roku.

Białko od jakiegoś czasu stało się gwiazdą w przemyśle spożywczym, jednak nad białkiem zwierzęcym zbierają się burzowe chmury. Wschodzącą gwiazdą roku 2016 będzie białko roślinne, dla którego najsilniejsze wsparcie może pochodzić od sportowców wegetarian – grupy, która może pomóc połączyć proteiny roślinne z siłą sportowca.

W przemyśle spożywczym często pojawiają się, a potem znikają „złoczyńcy” zdrowia, a w ostatnich dekadach jednym z takich szkodliwych dla zdrowia substancji był tłuszcz. Jednak tłuszcz znów zaczął być promowany, jako prozdrowotny składnik w kategoriach, w których nikt by się tego nie spodziewał jak np. woda butelkowana. Funkcjonalne wody z tłuszczami, jakie pojawiły się niedawno w USA, zawierają trójglicerydy (MCT - medium-chain triglycerides) pochodzące z oleju kokosowego.

Ostatnie wynalazki takie jak proszek orzechowy do picia czy rozwój innowacji w segmencie zup do picia - które wypełniają lukę między zupami, a koktajlami - sugerują, że w 2016 roku nadszedł już czas dla koncepcji posiłków do picia.

Konsumenci wykazują coraz większe zainteresowanie mniejszymi markami i produktami od mniejszych firm. To co będzie miało znaczenie w 2016 roku to obserwowanie rynku pod kątem wprowadzanych nowych produktów i unikanie produktów zbyt przetworzonych i produkowanych na dużą skalę.

więcej portalspozywczy.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  12,99

 • Śr

  7,51

 • Min

  4,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8147

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane