Noble Securities: Możliwe, że Eurocash traci pozycję negocjacyjną w stosunku do producentów

Autor: dlahandlu.pl 8 marca 2018 15:04

5 marca Dom Maklerski Noble Securities obniżył z "kupuj" do "trzymaj" rekomendację dla akcji Eurocashu. Cenę docelową ściął o 38 proc. do 23,2 zł.

Bardzo słabe wyniki 4 kw. 2017 r są naszym zdaniem oznaką materializacji najgorszego scenariusza, czyli strukturalnych problemów segmentu hurtowego. Jest to segment, który generuje najwięcej gotówki w spółce. Jednak z drugiej strony wymaga on coraz głębszej restrukturyzacji i optymalizacji kosztowej w celu utrzymania bieżących wyników. Jest to w naszej opinii długi proces, który będzie trwał również w kolejnych latach. Spadek rentowności w opinii spółki jest przejściowy, jednak może być on również oznaką, że Eurocash stopniowo traci pozycję negocjacyjną w stosunku do producentów" - uważa analityk Krzysztof Radojewski.

"W obecnej sytuacji poza możliwym potencjalnym odreagowaniem wynikającym z dynamicznego spadku kursu, nie widzimy w średnim terminie potencjału do wzrostu kursu" - dodaje Krzysztof Radojewski w analizie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 1234 2018-03-11 17:51:02

  gościu z Pomorza. ktoś Ci zapłacił za tą pieśń pochwalną nt Eurocash-u?

 • gość z Pomorza 2018-03-11 16:49:22

  absolutnie nie zgadzam się z tą diagnozą. EC to potentat w dotarciu produktu do rozdrobnionego rynku tradycyjnych, polskich, małych sklepów. Ma zdecydowanie najsilniejszą z tego punktu widzenia pozycję rynkową i dla większości producentów jest po prostu niezbędnym i trudno zastępowalnym elementem w łańcuchu dystrybucyjnym. Stad pozycja EC będzie rosnąć w latach kolejnych. Oczywiście firma ma i słabości, choćby hale C&C, które powoli schodzą z rynku jako idealny sposób zaopatrzenia sklepów. Nie zmienia to jednak faktu, iż tylko wewnętrzne problemy spółki mogą spowodować ewentualne obniżenie atrakcyjności tego dystrybutora.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,89

 • Śr

  3,88

 • Min

  2,97

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4649

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane