Nocne zmiany w sklepach zgodne z prawem?

Autor: Wirtualna Polska 25 stycznia 2018 10:35

Nocne zmiany w sklepach zgodne z prawem? Fot. Shutterstock.com

Szykują się zmiany w grafikach pracowników zatrudnionych w handlu. Przez wolne niedziele pracodawcy chcą wydłużyć czas pracy w inne dni, czy też wprowadzić system zmianowy, który będzie rozpoczynać się już minutę po północy. A wszystko to zgodnie z prawem - podaje Wirtualna Polska.

We wtorek Wirtualna Polska ujawniła pismo, z którego wynikało, że pracownicy Biedronki powinni przygotować się na dłuższą pracę w piątki i soboty oraz nocne zmiany. Przede wszystkim z niedzieli na poniedziałek. Jak donoszą media, inne sieci handlowe z zainteresowaniem przyglądają się pomysłowi.

- To działania w pełni zgodne z prawem, pod warunkiem wprowadzenia odpowiednich zapisów w wewnątrzzakładowych przepisach prawa pracy - mówi w rozmowie z Wp.pl Monika Smulewicz, ekspert prawa pracy z Grant Thornton. Nieco mniej jednoznaczny w ocenie jest Robert Jacyno z "Solidarności’80" działającej w Biedronce. - To balansowanie na granicy możliwości, które daje prawo - przekonuje.

Robert Jacyno potwierdza, że z nieoficjalnych informacji wynika, iż faktycznie planowana jest zmiana regulaminu pracy. Jeśli rzeczywiście dojdzie do zmiany i pracownicy będą musieli pracować do godz. 23:45 w sobotę, a następnie będą wzywani do pracy na godz. 00:15 w poniedziałek, sprawa trafi do Głównego Inspektoratu Pracy. Wcześniej jednak stanowisko będzie mógł zająć zarząd Jeronimo Martins Polska. "Solidarność’80" zamierza skierować do niego bowiem list, w którym przypomni, że spółka otrzymała nagrodę za propagowanie "społecznej odpowiedzialności biznesu".

Więcej na Wirtualna Polska

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • KLIENT 2018-01-30 17:40:50

  Porzadek na sklepie, inwentaryzacje, sprawdzanie dat i nocne wykladanie towarów na półki nalezy do ROBOTOW jesli ludzie nie chcą tego wykonac, to ktos inny to zrobi,moze podludzie.

  Klienta nie będzie interesował brak towaru. Jak nie będzie zadowolony z Biedronki, to pójdzie do innego marketu, za rogiem czeka Zabka i inne geszefty.

 • goldenmen 2018-01-26 01:26:08

  A jak przez lata radziła sobie biedronka z dniami ustawowo wolnymi od pracy np 1, maja, 3 maja, 1 listopada ,11 listopada itd. pracownicy nie przychodzili w nocy do pracy żeby pieczywo wypiec na 2 maja, 4 maja , 2 listopada i 12 listopada ? jak wykładali towar ? Ciekawi mnie czym się różni dzień wolny od handlu niedziela od święta gdzie jest też wolne od pracy i handlu?. A takie opowieści w stylu codziennie dostawa produktów świeżych to bajki. sklep ma w chłodni warzywa owoce i zapas na kilka dni i nie ma problemu że w poniedziałek ich zabraknie.pieczywo tez wypieka z produktu mrożonego wobec tego problemu nie ma ze będą braki w sklepie.

 • człowiek 2018-01-25 23:21:44

  takie jazdy tylko w jeronimo! jakoś lidl wyrabia się ze wszystkim , ma porządek na sklepach, pracownicy czyści zadowolenia... w biedronkach brud syf kiła i mogiła :)

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane