PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Novitus bierze 25 mln zł kredytu na zakup akcji Elzabu

Autor: dlahandlu.pl 13 października 2010 09:25

Zarząd producenta kas fiskalnych Novitus podjął uchwałę, dotyczącą nabycia akcji Zakładów Urządzeń Komputerowych ELZAB SA w drodze ogłoszenia wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji w liczbie zapewniającej osiągnięcie 66 proc. ogólnej liczby głosów na WZA.

Rada Nadzorcza zgodziła się przeznaczyć na ten cel 5 mln zł własnych zasobów oraz środki z kredytu bankowego w wysokości 25 mln zł. W związku z tym BRE Bank SA. zadeklarował udzielenie spółce kredytu inwestycyjnego w wysokości 25 mln złotych z przeznaczeniem na zakup akcji ELZAB SA.

Spółka NOVITUS SA zamierza nabyć w wyniku wezwania 8 211 958 akcji reprezentujących 50,89 porc. kapitału zakładowego oraz uprawniających do wykonywania 46,38 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu ELZAB SA.

Spółka zobowiązała się do zapłaty 3,40 zł za każdą akcję objętą wezwaniem. Zapisy w wezwaniu rozpoczną się w dniu 2 listopada 2010 roku i zakończą się w dniu 16 listopada 2010 roku.

Spółka NOVITUS SA po nabyciu akcji w ramach wezwania ma zamiar rozpocząć działania, zmierzające do zacieśnienia relacji biznesowych ze Spółką ELZAB SA. NOVITUS SA widzi szansę na zbudowanie w Polsce podmiotu, który będzie liczącym się na świecie producentem urządzeń elektronicznych dla sektora handlu i usług.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,99

  • Śr

    6,59

  • Min

    3,94

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8221

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane