Nowa inwestycja Retail Provider powstanie w Kielcach?

Property News 27 marca 2013 20:39

Należąca do grupy kapitałowej Retail Provider spółka Polska Komunikacja Samochodowa 2 wygrała przetarg na sprzedaż PKS w Kielcach. Przeprowadzona transakcja prawdopodobnie umożliwi spółce budowę trzeciego, po Olszynie i Siedlcach, Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego.

Przetarg, który odbył się 27 marca br. opiewa na kwotę 9,8 mln złotych. Spółka należąca do grupy Retail Provider zobowiązała się do utrzymania funkcji transportowej przedsiębiorstwa. Jednocześnie może ona przejąć nieruchomości, jakie są w posiadaniu PKS-u. Najważniejszą z nich jest dworzec PKS w Kielcach - o przejęcie którego starania podejmowała słowacka firma HB Reavis.

Wystawiony na sprzedaż majątek kieleckiego PKS składał się z dworca i nieruchomości o powierzchni 32 tys. mkw. oraz z części przewozowej: 38 autobusów, 40 obsługiwanych linii (głównie międzywojewódzkich pośpiesznych) oraz blisko 90 osób załogi. Kieleckie PKS SA jest w stanie likwidacji od listopada 2010 roku.

W 2011 roku słowacki inwestor, firma HB Reavis realizująca m.in. projekty biurowe i pracująca obecnie nad nowym Dworcem Zachodnim w stolicy chciał kupić dworzec i tereny, na których znajduje się budynek za 19,5 mln zł. Umowa została zerwana we wrześniu ub. roku, gdy pojawiły się problemy z uregulowaniem spraw własnościowych działek.

W tym momencie Retail Provider prowadzi dwie inwestycje Zintegrowanych Centrów Komunikacyjnych. Chodzi o projekt w Olsztynie i Siedlach. Pierwszy z nich zostanie otwarty w 2014 roku. Inwestycja w Siedlcach ruszyć ma w najbliższym czasie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,59

  • Śr

    3,49

  • Min

    1,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5139

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane