PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Nowa koncepcja Bazaru Różyckiego

Property News 31 października 2014 10:34

Bazar Różyckiego zlokalizowany na warszawskiej Pradze Północ ma stać się nowoczesnym targowiskiem. Miasto zaprezentowało koncepcję „Różyca" w zupełnie nowej formule.

30 października br. odbyła się prezentacja koncepcji nowego „Różyca" opracowanej przez architektkę Aleksandrę Wasilkowską. - Projekt czerpie z najlepszych przykładów rewitalizacji bazarów, które łączą historyczną zabudowę z nowoczesnością, takich jak np. Targowisko St. Caterina z Barcelony - mówi Aleksandra Wasilkowska, autorka projektu rewitalizacji.

Zgodnie z wytycznymi konserwatora, charakter indywidualnych stanowisk handlowych ma zostać utrzymany. Oferta sprzedażowa powinna zostać wzbogacona o nowe usługi, aby bazar stał się miejscem codziennych zakupów. W projekcie zaproponowano m.in. skwer wokół bazaru, budowę placu z pomnikiem założyciela bazaru Juliana Różyckiego, na którym znajdzie się otwarta kuchnia ze stołem - tu będzie można przygotować posiłek z produktów kupionych na bazarze.
Według koncepcji na nowym „Różycu" znajdować się ma ok. 60 wolnostojących straganów z zadaszeniem z miedzianej blachy, kilka sklepów spożywczych i punktów gastronomii. Dopełnieniem całości projektu jest budowa lokalnego punktu recyklingu śmieci oraz zaplecza magazynowego.

Koncepcja przedstawiona przez miasto nie jest jeszcze finalnym projektem, który zostanie zrealizowany. W połowie przyszłego roku zostanie zaprezentowana kolejna, bardziej szczegółowa koncepcja. - Różyc stanie się wizytówką Pragi Północ, pełniąc istotną rolę handlową, turystyczną jak również wypoczynkową - mówi Piotr Zalewski, Burmistrz Pragi Północ.

Opracowanie ostatecznego projektu oraz prace budowlane mają potrwać blisko dwa lata.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Andrzej B 2014-10-31 14:11:58

  WIWAT DLA POMYSŁU!!! Mieszkam na pomorzu PAMIĘTAM BAZAR OD LAT-50TYCH.CUDOWNA PRAGA I BAZAR.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,20

 • Śr

  2,94

 • Min

  2,28

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane