PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Nowa koncepcja Bomi: Niewielkie sklepy w bogatszych miejscowościach

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 30 maja 2012 11:46

Prezes Grupy Bomi, Witold Jesionowski, na łamach "Dziennika Gazety Prawnej" mówi,że po ewentualnej sprzedaży Rabatu spółka skoncentruje się wyłącznie na branży detalicznej, poprawiając istniejące standardy oraz logistykę, a także planując selektywne otwarcia nowych placówek. W najbliższym czasie Bomi otworzy nowy niewielki supermarket Bomi w Konstancinie pod Warszawą. To jeden z kierunków, w jakim spółka może się rozwijać - niewielkie markety w bogatszych dzielnicach czy miejscowościach.

Bomi planuje sprzedaż wybranego segmentu biznesowego i myślimy o istotnym oddłużeniu spółki. Kierunkowa decyzja o tym, który segment zostanie sprzedany, powinna zapaść jeszcze w czerwcu, jednak ostatecznie zależeć będzie od zainteresowania potencjalnych inwestorów. Spółka równolegle przeprowadza działania restrukturyzacyjne.

Jak mówi prezes Jesionowski na łamach "DGP", Bomi potrzebuje kapitału, głównie obrotowego, a przeprowadzenie emisji jest stosunkowo szybkim sposobem pozyskania niezbędnej gotówki. Decyzję odnośnie do wariantu dokapitalizowania spółki podejmą akcjonariusze. Ze względów formalnych emisja w ramach kapitału docelowego może zostać przeprowadzona szybciej niż emisja z prawem poboru.

Jego zdaniem główną przyczyną problemów Bomi było zbyt optymistyczne podejście spółki do potencjału rozwoju sieci delikatesów. Nietrafione decyzje odnośnie do lokalizacji nowych placówek podjęte w latach 2007 - 2008, czyli jeszcze przed wybuchem kryzysu, wpędziły całą grupę w obecne problemy. Umowy najmu podpisywane były na wiele lat, co sprawia, że proste zamknięcie nierentownych placówek nie jest najczęściej możliwe lub ekonomicznie opłacalne - czytamy w "DGP".

 Czytaj także: Grupa Bomi notuje 24 proc. spadek sprzedaży w delikatesach

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,38

  • Śr

    4,76

  • Min

    2,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7692

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane