Nowa strategia sieci franczyzowej Da Grasso

Autor: dlahandlu.pl 14 czerwca 2013 17:22

Nowa strategia sieci franczyzowej Da Grasso

Największa polska sieć franczyzowa, prowadzona przez spółkę Da Grasso Sp. z o.o., wprowadza zmiany w strategii i modelu biznesowym. Głównym elementem tych działań jest rebranding, centralizacja systemu zakupów, pogłębienie relacji z franczyzobiorcami oraz ujednolicenie działań marketingowych. Zarząd firmy zamierza zamknąć cały proces w przeciągu następnych dwunastu miesięcy.

Na podstawie badań przeprowadzonych wśród franczyzobiorców zarząd Da Grasso Sp. z o. o. podjął decyzję o wprowadzeniu w sieci swoich restauracji zmian biznesowych i marketingowych.

Sieć ma za sobą okres intensywnego rozwoju, który polegał na otwieraniu kilkudziesięciu lokali każdego roku. Aktualna strategia przewiduje, że liczba ta zostanie ograniczona do 15-20 restauracji rocznie.

- Naszym celem nie jest bycie największą siecią pizzerii w Polsce, ale najczęściej wybieraną. Temu właśnie służą podejmowane przez nas działania biznesowe i marketingowe. Szacujemy, że dzięki nim dochody naszych franczyzobiorców wzrosną do 2014 roku do 30 proc. - dodała Magdalena Piróg, wiceprezes zarządu Da Grasso ds. rozwoju sieci.

Podstawowym elementem tych działań jest wprowadzenie Centralnego Systemu Zakupów. Jego implementacja rozpoczęła się trzy lata temu i w przeciągu kilku następnych miesięcy zostanie zakończona. System pozwala franczyzobiorcom na zakup produktów wykorzystywanych przy przygotowaniu potraw, opakowań, elementów wystroju lokali, chemii gospodarczej czy nawet energii. Jednocześnie tworząc grupę zakupową złożoną blisko 200 podmiotów, Da Grasso będzie negocjować niższe ceny oraz stawiać zdecydowanie wyższe wymagania jakościowe u swoich partnerów handlowych. System został wsparty rozwiązaniami informatycznymi, optymalizującymi składanie zamówień. Według szacunków sama optymalizacja procesu zarządzania powierzchnią magazynową i personelem, powinna przynieść ok. 20-proc. obniżenia kosztów franczyzobiorców w skali roku.Przypomnijmy, w kwestii dostaw od kilkunastu miesięcy sieć współpracuje z Eurocash.

Da Grasso planuje uruchomienie systemu składania zamówień przez Internet. Klienci nie będę musieli szukać najbliższego lokalu i telefonu, żeby złożyć zlecenie, a jedynie skorzystają z funkcjonującego na stronie formularza. Dodatkowo firma uruchomi możliwość płatności kartą we wszystkich swoich lokalach oraz w dowozie.

Przeprowadzone badania i konsultacje wykazały, że kolejnym aspektem, który należy zoptymalizować jest komunikacja między franczyzobiorcami i Centrum Da Grasso. Służyć temu ma powołanie opiekuna franczyzobiorcy. Osoby pełniące tę funkcję będą odpowiedzialne za bieżącą współpracę z partnerami oraz kontakt z pracownikami poszczególnych restauracji. Ich rolą będzie wsparcie franczyzobiorców na każdym etapie prowadzenia biznesu. Zarząd Da Grasso sp. z o.o. przewiduje, że poprawa systemu komunikacji przełoży się na lepsze postrzeganie sieci Da Grasso przez klientów, a przez to lokale sieci staną się częściej wybieranymi.WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4588

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane