PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Nowalijki w hurcie coraz tańsze

Autor: www.dlahandlu.pl 21 marca 2014 09:56

Z każdym tygodniem daje się zauważyć spadek cen krajowych nowalijek prowadzonych pod osłonami. W porównaniu do cen sprzed roku ogórki i pomidory są tańsze o 30 proc., a sałata i rzodkiewki o 10 proc. - podają Bronisze.

Takie różnice spowodowane są korzystną, dodatnią temperaturą, która znacznie obniża koszty produkcji szklarniowej. Pomimo, ze krajowe pomidory są około 45 proc. droższe od importowanych to zdaniem specjalistów w ciągu najbliższych tygodni ceny wyrównają się. Dziś pomidory krajowe sprzedawane są w ofercie hurtowej po 10-12 zł za kilogram, importowane 5-8 zł za kilogram.

Już teraz ceny krajowych ogórków szklarniowych są na poziomie cen ogórków sprowadzanych z zagranicy. Różnica cen w rzodkiewkach jest jeszcze na korzyść tych z importu. Importowane rzodkiewki są w cenie około 2 zł za pęczek, krajowe 2,30 zł. Ale jak podkreślają sprzedawcy, polskie rzodkiewki chętnie znajdują nabywców mimo różnicy w cenie. Krajowa sałata masłowa sprzedawana jest w cenie hurtowej 40 zł za opakowanie 16 sztuk. Cena za sztukę oscyluje pomiędzy 2,50 zł, a 3,30 zł , w zależności od wielkości główki.

Tanieją warzywa importowane takie jak papryka (cena hurtowa w ostatnich dniach to 7-8 zł za kilogram), w opakowaniach po 5 kg. Staniały także cukinie do 4 zł za kilogram. Brokuły sprzedawane są na Rynku Hurtowym w Broniszach na kilogramy. Cena kilograma to 5 zł. Importowane z Bretanii kalafiory kosztują w ofercie hurtowej 5 zł za sztukę. To jeszcze dość wysoka cena, ale także one będą taniały.

Ostatnie tygodnie nie przyniosły istotnych zmian w cenach krajowych jabłek. Większość odmian w cenie hurtowej od 1,66 zł do 2,33 zł za kg , ta ostatnia cena dotyczy jabłek w klasie extra. Odmiana Gala w cenie od 2,00 do 2,66 zł, jedynie za odmianę Golden Delicius sklepy muszą zapłacić nawet do 3 zł za kilogram.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,55

  • Śr

    0,31

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane