PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Nowatorski koncept dyskontu Producent zmieni format na placówkę osiedlową

Autor: Marta Ogonek, dlahandlu.pl 1 października 2010 08:12

Nowatorski koncept dyskontu Producent zmieni format na placówkę osiedlową

Pod koniec kwietnia w Rawiczu ruszył nowatorski dyskont spożywczy, prowadzony przez grupę producentów. Na początku czerwca informowaliśmy, że placówka pracuje nad zwiększeniem indeksu towarów.

- Niestety, to się nie udało. Okazuje się, że klienci sklepów wielkopowierzchniowych są przyzwyczajeni do wielkiego wyboru, nawet kosztem szokująco niskiej ceny. Tego nie jesteśmy im w stanie zapewnić, dlatego sklep zmieni formułę - mówi w rozmowie z nami Rufin Sokołowski, prezes Spółdzielni Handlowej Przemysłu Spożywczego Producent, powołanej specjalnie po to, by zarządzać przedsięwzięciem.- Będziemy zmieniać lokalizację. Chcemy przenieść się na jedno z osiedli w Rawiczu i spróbować funkcjonować w tym formacie. Naturalną konsekwencją takiego ruchu będzie też zmniejszenie powierzchni sprzedaży - z 400 mkw. jakie zajmujemy obecnie do 100 mkw. 7 października obędzie się zebranie, na którym wspólnicy podejmą wiążące decyzje - dodaje nasz rozmówca.

Zdaniem Rufina Sokołowskiego formatowi nie udało się skutecznie konkurować z dyskontami, ponieważ zaangażowanie ze strony producentów było zbyt małe. - Wielu było zainteresowanych przedsięwzięciem, ale nie przełożyło się to na realną współpracę. Szkoda, bo przecież ten koncept wyróżnia się właśnie nowatorskim podejściem sklepu do producenta - u nas można zaprezentować i przetestować nowe, niedostępne nigdzie indziej towary. Na razie koncentrujemy się na przyszłości i zobaczymy, jak przyjmie się placówka w nowym formacie - podsumowuje prezes Spółdzielni Handlowej Przemysłu Spożywczego Producent.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • jotel 2010-10-01 10:58:39

  Żaden to nowatorski pomysł. Kryzys (którego nie ma) wymusza tworzenie projektów docierania producentów bezpośrednio do konsumentów. Niegdyś były to tzw. sklepy firmowe. Są przecież sklepy mięsne np. grupy H.Stokłosy. Czy będzie taniej? Okaże się wkrótce.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,49

 • Śr

  3,83

 • Min

  2,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane